Miejsca na piknik we Wrocławiu. Wystarczy koc i drobne przekąski, aby odpocząć w urokliwym otoczeniu

Miejsca na piknik we Wrocławiu to takie zakątki, gdzie można złapać chwilę oddechy wśród miejskiego zgiełku. Większość osób łysząc hasło "miasto mostów", wie już, że mowa o Wrocławiu. Ponad półmilionowe miasto oprócz chlub takich jak zabytkowy rynek, Hala stulecia, zoo z urzekającym afrykarium czy pnącego się ponad chmury Sky Tower ma także najlepsze miejsca na piknik. Gdzie?

Spokojne miejsca na piknik we Wrocławiu

Miejsca na piknik we Wrocławiu jest wiele, tylko nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w mieście da się znaleźć takie zakątki. Wrocław jest jednym z najludniejszych miast w Polsce, a każdego dnia na jego ulicach da się dostrzec typowy wielkomiejski pęd. Czy w takim razie da się znaleźć spokojne miejsca na piknik we Wrocławiu? Oczywiście! 

Kiedy zastanawiamy się, gdzie na piknik we Wrocławiu wybrać się najlepiej, obowiązkowo powinna  paść propozycja "Morskiego oka". I nie, niech nikt nie myśli o tym, że trzeba wybrać się aż do Zakopanego. Taką właśnie nazwę uzyskało jedno z wrocławskich kąpielisk. Mieści się w obrębie tak zwanej Wielkiej Wyspy przy Parku Szczytnickim. Niestety mankamentem tego miejsca jest dostępność - otwarte jest tylko od czerwca do końca sierpnia i do tego jedynie do godziny 19:00. Na terenie obiektu są wyznaczone miejsca na grilla, zjeżdżalnia dla dzieci i brodzik, duży pomost, boisko do siatkówki plażowej, kilka punktów gastronomicznych i nie tylko. Od niedawna można tu wejść z psem, więc jedyną rzeczą, która ogranicza idealny wypoczynek, jest czas.

Ranking miejsc na piknik we Wrocławiu. Park Szczytnicki to z pewnością odpowiedni kierunek na piknik

Jak już wspomniano wyżej kąpielisko "Morskie oko" znajduje się nieopodal Parku Szczytnickiego. Nie sposób więc pominąć i samego parku jako zdecydowanego numeru jeden w rankingu miejsc na piknik we Wrocławiu. To jeden z największych zielonych terenów w mieście. Rozciąga się od Hali targowej z pergolą i grającą fontanną oraz niezwykłym Pawilonem czterech kopuł i zoo w niedalekiej odległości po Tzw. Pola Marsowe, na których organizowane są coroczne juwenalia i Stadion Olimpijski. Park posiada wiele zadbanych łączek, na których swobodnie można rozłożyć się z kocem, a także mnóstwo poukrywanych atrakcji w postaci zabytkowego kościółka, pomników, mostków z ładnym widoczkiem itd.

Lista miejsc na piknik we Wrocławiu. Tam warto zaplanować wiosenny odpoczynek

Najlepszym miejscem na piknik we Wrocławiu połączony dodatkowo z długim, przyjemnym spacerem z psem lub romantyczną przechadzką są wrocławskie nadodrzańskie wały. Trudno tu wskazać jednoznacznie to jedyne miejsce, gdzie można usiąść i rozpakować kosz pełen smakołyków. Każdy wrocławianin ma swój ulubiony odcinek. Na spacery i pobyt nie ma ograniczeń czasowych. W letnim sezonie niemal na całej długości wałów prężnie działają Beach bary, a każdy z nich raczy inną muzyką, stand upami, aż w końcu dobrym jedzeniem, rzemieślniczym piwem czy shishą. Lista miejsc na piknik na nadodrzańskich wałach jest więc praktycznie niekończąca się - wybierz sam swój ulubiony zakątek.

Gdzie na piknik we Wrocławiu?

W zupełnie innej części miasta, w dzielnicy o nazwie Leśnica znaleźć można zamek będący obiektem muzealnym, jak i centrum kultury i okalający go Park Leśnicki. Tutaj odbywa się wiele wydarzeń, często powiązanych z fantastyką lub rekonstrukcją. To też miejsce spotkań zakochanych i romantycznych sesji zdjęciowych. Kiedy nic się nie dzieje, jest tu bardzo spokojnie. Z łatwością można znaleźć swój kawałek polany lub cienia pod większym drzewem i rozłożyć piknikowy bagaż.

Gdzie na piknik we Wrocławiu? Warte polecenia bez wątpienia są Pawłowice i Pawłowicki Park. Tutaj podobnie jak w Leśnicy, na terenie parku znajduje się pałacyk należący do Uniwersytetu Przyrodniczego. Kręte alejki potrafią wyprowadzić na dość długi spacer, a przy samym zamku można przywitać się między innymi z puszystymi alpakami. Pięknie tu o każdej porze roku. W dodatku miejsce stosunkowo oddalone od centrum więc i bardzo ciche. Warto poświecić ze dwa kwadranse na dojazd, by później przez długi czas móc cieszyć się przyrodą leżąc na miękkiej, skoszonej trawie.

Zobacz też: Miejsca na piknik w Lublinie - 5 najlepszych lokalizacji na śniadanie na trawie

Więcej o: