Miejsca na piknik w Łodzi. Tu zrelaksujesz się w pogodny dzień!

Łódź znana jest przede wszystkim z przemysłu, ale kryje w sobie wiele zielonych terenów, na których można trochę oobcować z naturą. Oto lista najlepszych miejsc na piknik w Łodzi.

Spokojne miejsca na piknik w Łodzi. Tu z pewnością się zrelaksujesz

Miejsca na piknik w Łodzi nie jest trudno znaleźć. Miasto choć na co dzień sprawia wrażenie zatłoczonego i pędzącego do przodu, daje też możliwość odetchnięcia w otoczeniu zieleni. Gdzie znajdziemy spokojne miejsca na piknik w Łodzi? Zacznijmy od miejsca uniwersalnego na pikniki i wypady rodzinne, jak i firmowe. Wioska Indiańska Tatanka spełnia wszystkie warunki. To miejsce, do którego można przyjść z niczym, a wyjść z pełnym brzuchem i masą wrażeń. Mnóstwo zabawy dla dzieci i dorosłych. Każdy może tu poczuć się Indianinem lub kowbojem, dlatego miejsce to jest doskonałe do zorganizowania imprezy dla większej grupy ludzi. Trudno tu raczej będzie usiąść na trawce na kocyku z koszem jedzenia, ale tutejsze przysmaki z pewnością zaspokoją wszelkie gusta.

Ranking miejsc na piknik w Łodzi. Park Klepacza to idealne miejsce

Warto pamiętać, by zanim wpadniesz na pomysł zorganizowania grilla w miejscu publicznym, sprawdzić, czy w tym miejscu jest to dozwolone. Jednym z miejsc, które idealnie się na to nadają jest Park im. ks. bp. Michała Klepacza, należący do Politechniki Łódzkiej. Jednak, czy w miejscu tak spokojnym i przyjemnym warto nasycać brzuch tak tłustym jedzeniem? Kocyk i kosz ze składnikami na kanapki czy proste desery bądź sałatkę zupełnie wystarczy, by nacieszyć się miejscem i usatysfakcjonować podniebienie. W rankingu miejsc na piknik w Łodzi ten park z pewnością plasuje się w czołówce.

Zobacz wideo Wakeboarding. Sport idealny na letni weekend

Lista miejsc na piknik w Łodzi. Gdzie warto udać się z kocem i koszem piknikowym?

Chyba wszystkie drogi prowadzą do Łodzi. A to dlatego, że to miasto praktycznie w centrum Polski. Jedynie 4 kilometry od Łodzi znajduje się Łęczyca, a w niej mieści się zamek legendarnego Diabła Boruty. Miejsce to od lat przyciąga setki turystów chcących odpocząć, zwiedzić zabytkowe mury budowli i dowiedzieć się, czy ów straszny diabeł istniał naprawdę. W pogodny dzień otoczenie zamku doskonale spełnia warunki miejsca na udany piknik. Warto więc dodać tę lokalizację do listy miejsc na piknik w Łodzi.

Gdzie na piknik w Łodzi?

Kiedy najdzie Cię ochota na dziką przygodę, to z całą pewnością najlepszym miejscem na piknik w Łodzi i zarazem świetną miejscówką na niezapomniane przygody będzie Las Łagiewnicki. To największy las miejski w Europie. To pozostałość po istniejącej jeszcze około 200 lat temu Puszczy Łódzkiej. Mało gdzie natura jest tak blisko, ale oczywiście lepiej być czujnym, by nie musieć uciekać przed dzikami. Urząd Miasta Łódź wziął sprawę odpoczynku mieszkańców w swoje ręce i wychodząc naprzeciw potrzebom piknikowym, przygotował specjalne miejsce przy siedzibie leśnictwa miejskiego w Łodzi. Oprócz ławeczek czy paleniska, za dodatkową opłatą można także wypożyczyć przenośną toaletę. Wszystko po to, by zadbać o czystość środowiska i w pełni bezpieczny i zorganizowany wypad. Lepiej zapłacić niewielką cenę za cały dzień lub wieczór zabawy, niż tłumaczyć się z mandatu za nielegalnego grilla czy ognisko.

Gdzie na piknik w Łodzi? Na liście najlepszych miejsc na piknik musi się także znaleźć Miejski Ośrodek Sportu I Rekreacji. Tu legalnie można urządzić sobie grilla. Na ten cel są specjalnie wyznaczone miejsca, a obok nich także kosze na odpady czy toalety. A jeśli ośrodek sportu i rekreacji to i między innymi pływalnia czy sporty plażowe. Kolejne miejsce idealne zarówno dla wypadów rodzinnych, romantycznej wycieczki we dwoje, czy piknikowej imprezy firmowej.

Zobacz też: Miejsca na piknik w Poznaniu - 5 pomysłów na relaks pod chmurką. Trawnik przed Teatrem Wielkim otwiera ranking

Więcej o: