Temperatura w Górach Bialskich. Październik sprzyja górskim wędrowcom

Jaka jest temperatura w Górach Bialskich? Październik to czas, w którym można jeszcze załapać się na cieplejsze dni. Zobacz, jak wygląda najwyższa, najniższa i średnia temperatura dobowa w Górach Bialskich, jeśli chcesz wybrać się w ten wyjątkowo malowniczy zakątek Polski.

Najwyższa temperatura w Górach Bialskich - październik

Jaka jest najwyższa temperatura w Górach Bialskich? Październik to już nieco chłodniejszy miesiąc, jednak nadal daje możliwość cieszenia się słonecznymi dniami. Poszukując miejsc, w których można odpocząć w otoczeniu pięknych krajobrazów, zdecyduj się na niezapomnianą podróż i odwiedź Góry Bialskie.

Góry Bialskie. Zdjęcie ilustracyjneGóry Bialskie. Zdjęcie ilustracyjne Autorstwa Jacek Halicki - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50137217

Góry Bialskie są pasmem górskim zlokalizowanym w Sudetach Wschodnich na Dolnym Śląsku. Miłośnicy zdobywania szczytów, którzy zdecydują się odwiedzić to miejsce, mogą mieć okazję do wejścia na Postawnę (1124 m n.p.m.), Rudawiec (1106 m n.p.m.) czy Orlik (1068 m n.p.m.), pokonując ciekawe szlaki turystyczne. Wybierając się w Góry Bialskie w październiku, możesz liczyć na całkiem sprzyjające warunki atmosferyczne. Najwyższa temperatura w tym okresie osiąga nawet do 19 stopni Celsjusza. Musisz jednak pamiętać, że tak ciepłe dni nie są częste w październiku.  

Najniższa temperatura w Górach Bialskich - październik

Najniższa temperatura w Górach Bialskich? W październiku chłodne dni potrafią utrudniać zwiedzanie czy spacerowanie. Osoby, które nie lubią tłoku na szlakach mogą być jednak zadowolone, wybierając się na urlop w okresie, gdy turystów w górach jest zdecydowanie mniej. Najchłodniej jest przede wszystkim w nocy. Temperatura może wówczas spadać do minus 5 stopni Celsjusza.  

Zobacz wideo Dach świata tonie w śmieciach. Zebrano 11 ton opadów

Średnia temperatura w Górach Bialskich - październik

Jaka jest średnia temperatura w Górach Bialskich? Październik może zachęcić do wyprawy w góry każdego, kto szuka okazji do wypoczynku w czasie jesieni. Pogoda w tym czasie może jeszcze sprzyjać udanym spacerom.

Góry Bialskie. Zdjęcie ilustracyjneGóry Bialskie. Zdjęcie ilustracyjne Autorstwa Jacek Halicki - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40558098

Maksymalna średnia dobowa w Górach Bialskich w październiku wynosi około 10 stopni Celsjusza. Jeśli natomiast chodzi o najniższą średnią dobową w tym okresie, to według danych plasuje się ona w granicach 2 stopni Celsjusza.

Jaka jest temperatura w Górach Bialskich? Październik to dobry czas na wycieczkę 

Przekonaj się, jaka panuje temperatura w Górach Bialskich w październiku. Malowniczy zakątek Polski, urzekający tajemniczym klimatem i piękną przyrodą, jest miejscem, które zachwyca i daje okazję do przeżywania wielu wyjątkowych przygód. Odkryj wszystkie jego uroki i podziwiaj niesamowite krajobrazy, zwiedzając najciekawsze miejsca tego obszaru. Na jakie warunki atmosferyczne możesz liczyć, wybierając się w Góry Bialskie w październiku? W tym czasie powinieneś spodziewać się około 7 słonecznych dni w miesiącu, jednak spacerom sprzyjają również dni z częściowym zachmurzeniem (w październiku jest ich około 13). Gorsze warunki pojawiają się w przypadku większego zachmurzenia – takich dni spodziewaj się około 11. A co z opadami? W tym okresie w Górach Bialskich możesz spodziewać się około 11 dni deszczowych.

Zobacz też: Temperatura w Beskidzie Śląskim - październik to idealny czas na wycieczkę [najwyższa, najniższa i średnia temperatura]

Więcej o: