Kraków na weekend. Co warto zobaczyć w grodzie Kraka?

Kraków na weekend to jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów polskich miast. Zapewne potrzeba wielu dni, żeby móc spokojnie je zwiedzić i zobaczyć wszystkie piękne miejsca i atrakcje, niemniej jednak nawet w ciągu weekendu da się zobaczyć najbardziej charakterystyczne zakątki miasta i poczuć jego klimat.

Kraków: poznaj najlepsze atrakcje na weekend. Trzy miejsca, które musisz odwiedzić

Kraków na weekend to jedna z najlepszych decyzji, zwłaszcza jeśli dojazd nie zajmie nam więcej niż 3-4 godziny. Wybierasz się na dwudniowy wyjazd do Krakowa? Nie wiesz co warto zobaczyć i zwiedzić? Poznaj zatem najlepsze miejsca i atrakcje Krakowa idealne na weekend. Niezależnie od tego czy będzie to weekend we dwoje czy większą paczką, są miejsca które należy odwiedzić jadąc do Krakowa. Warto jednak wziąć pod uwagę, że Kraków jest miastem bardzo obleganym, a do wielu atrakcji potrzebne są bilety, dlatego też lepiej wcześniej pomyśleć o rezerwacji wejściówek, ponieważ zwykle w weekendy może być z tym ciężej.

 • Zamek Królewski na Wawelu – jedno z najbardziej znanych miejsc w Krakowie. Można je zwiedzać samemu lub też z przewodnikiem. Zdecydowanie najbardziej oblegane miejsce, zarówno przez turystów indywidualnych jak i zorganizowane grupy wycieczkowe.

Kraków to doskonałe miejsce do zwiedzania na weekend.Kraków to doskonałe miejsce do zwiedzania na weekend. zdjęcie ilustracyjne, Pexels

 • Kopalnia soli w Wieliczce – unikatowe miejsce. Wykonane z soli rzeźby, a nawet całe sale bankietowe robią ogromne wrażenie. W 1978 roku kopalnia została wpisana na pierwszą Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
 • Bazylika Mariacka – będąc w Krakowie koniecznie trzeba posłuchać hejnału, który jest grany przez trębacza co godzinę z północnej wieży kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Atrakcja, bez której teraz nikt nie wyobraża sobie Krakowa.
Zobacz wideo Zgłębiamy krakowski Kazimierz. Co kryje w sobie ta dzielnica?

Kraków - atrakcje dla dzieci na weekend. Co robić z dziećmi w Krakowie?

Kraków: atrakcje dla dzieci na weekend muszą być na tyle zajmujące, aby maluchy nie odczuwały nudy, a jednocześnie nie zmęczyły się za bardzo zwiedzaniem. Będąc w Krakowie z dziećmi warto zaplanować wizytę w:

 • parku Jordana – miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Można sobie po nim swobodnie pospacerować czy poleżeć na trawie wśród kwiatów. Dla starszych dzieci znajdzie się tam skatepark, a dla tych młodszych szeroko rozbudowane place zabaw (w tym jeden wodny) czy boiska do gier zespołowych,
 • Centrum Nauki i Zabawy Klockoland – miejsce, w którym ustawione jest około 50 budowli z klocków lego. Raj dla dzieci, w którym mogą także poznać historię Krakowa,
 • Ogrodzie doświadczeń im. Stanisława Lema – kolejne miejsce, w którym dzieci czują się jak ryby w wodzie. Warto jednak dodać, że ten park edukacyjny działa tylko w sezonie od kwietnia do października ponieważ znajduje się na powietrzu. Miejsce, w którym dzieci bawią się, ale także mogą się wiele nauczyć za pomocą ciekawych doświadczeń i interaktywnych instalacji.

Kraków i okolice na weekend.Kraków i okolice na weekend. zdjęcie ilustracyjne, Pexels

 • lustrzany labirynt – atrakcja dla całej rodziny. Robi ogromne wrażenie na dużych i małych. Setki luster, migoczące światła i nastrojowa muzyka sprawiają, że czujesz się jak w innym świecie. Będąc w Krakowie koniecznie trzeba do niego zajrzeć.

Kraków na imprezowy weekend. Gdzie na imprezę w Krakowie?

Jak każde większe miasto w Polsce, Kraków także posiada miejsca, w których można zaszaleć, potańczyć i odreagować. Sprawdź gdzie można spędzić imprezowy weekend w Krakowie. Poniżej propozycje.

 • Hyde Park – wiosenno – letni festiwal miejski, który oferuje mnóstwo wydarzeń kulturalnych, koncertów czy też targów,
 • Mojitos Casa Latina – to klub latynoski, idealny dla miłośników tańców latynoamerykańskich. Tańczy się tam przede wszystkim salsę i bachatę. Jeśli masz ochotę wypić pyszny koktajl i nauczyć się tańczyć, to koniecznie zajrzyj do tego klubu ponieważ tańca uczą tam profesjonalni tancerze,
 • Cegielnia Pub & Bar – miejsce troszkę spokojniejsze od pozostałych, ale można w nim także miło spędzić czas bawiąc się przy zagranicznych jak i polskich utworach. Dodatkowo istnieje możliwość pogrania w bilard czy karty i posmakowania pysznych przekąsek,
 • Club B4 – znajduje się w samym centrum Krakowa. Miejsce zdecydowanie imprezowe. Kilka sal tanecznych i wspaniała muzyka, także na żywo. Warto tam zatrzymać się na chwilę.
 • Chicago Live Music – klimatyczne miejsce z salą koncertową, antresolą i salą barową.

Zobacz też: Polacy mają swój Rzym, Carcassonne, a nawet stolicę wina. Oto 10 nieoczywistych pomysłów na weekend

Więcej o: