Gdzie pojechać na weekend w październiku? Zaplanuj jesienny weekend w Polsce

Gdzie pojechać na weekend w październiku? Październik zbliża się nieubłaganie a wraz z nim długie, jesienne wieczory, które nie muszą być nudne. Sprawdź gdzie można pojechać na weekend w październiku, żeby chociaż na chwilę zapomnieć o pracy, zmienić otoczenie i oderwać się od żmudnej rzeczywistości. Podpowiemy Ci jak i gdzie można spędzić jesienne weekendy w Polsce.

Weekend w październiku. Oto 5 miejsc, gdzie warto pojechać

Gdzie pojechać na weekend w październiku? Jeśli pogoda dopisuje, to ten miesiąc może być idealnym momentem na zwiedzanie (ze względu chociażby na mniejszą liczbę turystów w najpopularniejszych miejscach) jak i piesze wędrówki czy to po górach czy też nad morzem. Wciąż nie wiesz gdzie można pojechać na weekend w październiku? Poniżej przedstawiamy listę pięciu miejsc w Polsce, które warto zobaczyć jesienią.

  • Bieszczady – te góry są piękne o każdej porze roku, ale krajobrazy, które można podziwiać tam w październiku zapierają dech w piersiach. Plusem jest to, że o tej porze roku jest tam znacznie spokojniej i można cieszyć się ciszą i wspaniałymi widokami,
  • Wrocław – miasto, które słynie z mostów i pięknej panoramy oraz Starówki. Na odwiedzenie Wrocławia dobra jest każda pora roku. Warto skorzystać z bogatej oferty kulturalnej, którą oferuje miasto w tym czasie, jak również odwiedzić najpopularniejsze restauracje,
  • Malbork – w sezonie letnim przez Malbork przewija się morze turystów, dlatego też październik to gwarancja spokoju i możliwość zwiedzenia zamku bez czekania w ogromnych kolejkach. A jest co zwiedzać - na skrócony program należy zarezerwować minimum trzy godziny i wybrać bardzo wygodne obuwie. Mimo to warto!
  • Dunajec – słynie przede wszystkim ze znanych spływów, które umożliwiają turystom podziwianie pięknego pasma górskiego jakim są Pieniny. Jesienią oczywiście także można skorzystać z takiego spływu, jednak trzeba mieć nieco szczęścia i trafić na dobrą pogodę.
  • Zamek Grodziec – miejsce, w którym odbywa się wiele imprez tematycznych, turniejów rycerskich itp. Jest to więc dobry kierunek dla pasjonatów historii, ale także osób, które lubią gdy coś się dzieje - oni  bez problemu mogą wpisać sobie tą atrakcję na swoją listę.
Zobacz wideo Sylwia Bomba radzi, jak przygotować dziecko do podróży

Weekend nad morzem w październiku – jak wygląda plaża jesienią?

Weekend nad morzem w październiku? Czemu nie. Nikt nie mówił, że po plaży można spacerować tylko i wyłącznie latem. Bałtyk jest piękny o każdej porze roku. Woda oczywiście jest zimna, a na plaży mocniej odczuwa się chłodne podmuchy wiatru, mimo to nadal miło się po niej spaceruje i podziwia morskie fale, zwłaszcza jeśli jesteśmy odpowiednio ubrani i przygotowani na warunki atmosferyczne. Dodatkowo morskie powietrze jest w okresie jesiennym wyjątkowo zdrowe, dlatego poleca się takie wyjazdy m.in. osobom zmagającym się z problemami układu oddechowego.

Polska na weekend: jesień w naszym kraju jest piękna!

Polska jest wyjątkowym krajem i oferuje nam bardzo wiele wspaniałych miejsc, które powinniśmy zobaczyć. Warto zaplanować sobie weekendy w Polsce, by poznawać uroki różnych jej zakątków. Jesień może i jest przytłaczającą porą roku, ale mimo wszystko nie ma sensu ciągle siedzieć pod kocem w domu i wyczekiwać lata. Polacy zdecydowanie kochają podróże i coraz częściej jako kierunek wyjazdu wybierają Polskę, odrywając jej turystyczne walory, które z roku na rok są coraz większe. 

Zobacz też: Góry Świętokrzyskie - co zwiedzić? Atrakcje regionu jesienią wyglądają przepięknie

Więcej o: