Gdzie na weekend z rodziną? Ten region Polski oferuje górskie wędrówki oraz niezapomniane widoki

Gdzie na weekend z rodziną? Jeśli chcecie przeżyć niezapomnianą podróż i zwiedzić kilka atrakcji, koniecznie wybierzcie się okolice Karpacza. Wśród górskiej przyrody znajdziecie obiekty, które warto zobaczyć.

Weekendowy wyjazd to okazja do tego, by przeżyć niezapomnianą przygodę. W Polsce jest wiele miejsc, które warto zwiedzić. Niektóre przyciągają do siebie pięknymi, naturalnymi widokami, inne zaś kuszą niesamowitymi atrakcjami. Tak na przykład jest w Karpaczu, gdzie podczas górskich wędrówek "wpadniemy" na przykład na słynną świątynie Wang. To nie są jednak wszystkie obiekty, które warto tam zwiedzić.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Więcej ciekawych informacji o atrakcjach znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Gdzie na weekend? Idealnym wyborem będzie Karpacz - atrakcje przyciągają turystów

Marzycie o górskiej wędrówce, ale chcecie przy okazji pozwiedzać? Idealnym wyborem będą Karkonosze, bowiem u podnóża tych gór leży Karpacz. To z Karpacza prowadzi ścieżka na szczyt Śnieżki (zwanej Królową Sudetów i Karkonoszy). Na szlaku zobaczycie symbol miasta, czyli świątynię Wang. Zbudowano ją na przełomie XII i XII wieku w norweskiej mieścinie Vang. Po latach kupił ja król Wilhelm II i dzięki temu kościół znajduje się na terenie Polski. Budowa przypomina łódź wikingów. Na cmentarzu obok świątyni pochowany jest poeta Tadeusz Różewicz.

Będąc w Karpaczu warto odwiedzić także Miejsce Anomalii Grawitacyjnej. Tutaj lepiej przyjechać samochodem, bo po wrzuceniu luźnego biegu auto jedzie samo pod górę. Nieopodal znajduje się Dziki Wodospad. Co prawda, nie jest on dziełem natury, ale i tak robi wrażenie. 

Gdzie na weekend z dziećmi? Kilka atrakcji, które trzeba zobaczyć

Karpacz jest pełen ciekawych miejsc. Przed budynkiem Karkonoskich Tajemnic stoi Duch Gór, czyli monstrum z głową gryfa, rozłożonymi skrzydłami, porożem i ogonem. Broni on wejścia do miejsca, w którym poznacie historię gór i legendy z nimi związane. 

W Muzeum Sportu i Turystyki znajdziecie wiele eksponatów, które podarowali znani sportowcy. Są tam na przykład narty Kamila Stocha. Oprócz tego dowiecie się, jak wyglądały początki sportów zimowych. Jest jeszcze Muzeum Zabawek. To miejsce, w którym zobaczycie mnóstwo lalek i innych podobnych przedmiotów z całego świata. 

Więcej o: