Zamek Moszna - baśniowy skarb polskiej turystyki. Idealne miejsce na jesienny wypad

Zamek w Mosznej jest zabytkową rezydencją położoną na Opolszczyźnie niedaleko Prudnika i Krapkowic. Jego historia sięga połowy XVIII wieku, a obecna konstrukcja i wygląd pochodzi z przełomu XIX i XX wieku. Zobacz, jakie atrakcje czekają na ciebie w tym baśniowym miejscu.

Jeśli jeszcze nie byliście w Mosznej, wykorzystajcie ostatnie dni lata, aby odwiedzić ten cudowny zamek. To doskonałe miejsce na weekendowy wypad za miasto. Na terenie zamku można zwiedzać rezydencję oraz park przypałacowy. Na odwiedzenie kompleksu zamkowego warto zaplanować co najmniej dwie godziny. Zamek ma w swojej ofercie bardzo szeroki wachlarz usług. Odbywają się tam różne imprezy okolicznościowe, wesela i konferencje.

Zamek Moszna - co oferuje?

Zamek Moszna oferuje noclegi, są tu do dyspozycji aż 44 pokoje. Poza tym warto tu skorzystać z restauracji i kawiarni, które znajdują się w komnatach zamkowych. Co więcej, pałac dysponuje salami konferencyjnymi o wyjątkowym charakterze, w których można przeprowadzać szkolenia. Co ciekawe, na terenie zamku odbywają się również kolonie dla dzieci.

Podajemy szczegóły dotyczące cen biletów i atrakcji.

Wstęp do parku

W okresie od kwietnia do października park otwarty jest przez cały tydzień, w listopadzie i marcu jedynie w soboty, niedziele i święta.

Koszt wejścia do parku wynosi: 

  • 9 zł bilet ulgowy*
  • 14 zł bilet normalny
  • Od grudnia do lutego wstęp do parku jest DARMOWY.

Zwiedzanie komnat 

Zamek od środka można zwiedzać w godzinach 9:00 - 18:00. W okresie od kwietnia do października jest on dostępny przez cały tydzień, natomiast od listopada do marca jedynie w weekendy i święta. Bilet ulgowy kosztuje 21 zł, a normalny - 33 zł. Warto dodać, że bilety na zwiedzanie komnat obejmują również wstęp do parku.

Szczegółowy cennik Zamku Moszna znajdziecie tutaj.

Zobacz wideo Przełomowy moment dla turystyki kosmicznej. Sukces lotu Virgin Galactic

Co jeszcze można zobaczyć na Zamku Moszna?

W kaplicy zamku organizowane są koncerty muzyki kameralnej. Natomiast w galerii wystawiane są dzieła sztuki. Warto odwiedzić to miejsce w Święto kwitnącej azalii, które odbywa się wiosną. Podczas tego festiwalu odbywają się różne plenery malarskie oraz prezentowana jest muzyka polskich i niemieckich kompozytorów.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie Gazeta.pl.