Najlepsze atrakcje nad morzem? Zobacz, co warto obejrzeć nad Bałtykiem! Nie tylko molo w Sopocie

Najlepsze atrakcje nad morzem czekają na wszystkich, którzy nie zdecydowali się na dalekie, zagraniczne podróże. Przekonaj się, co możesz podziwiać nad polskim morzem i wybierz się tam w pojedynkę lub w towarzystwie rodziny.

Ciekawe miejsca nad morzem: Klif Orłowski

Ciekawe miejsca nad morzem można by wymieniać w nieskończoność. Jednym z tych, którego na pewno nie powinieneś przegapić, jest Klif Orłowski. Uważa się go powszechnie za jedno z najbardziej urokliwych miejsc na bałtyckim wybrzeżu. Jeśli chcesz mu się przyjrzeć, wyjdź na molo w Gdyni Orłowie. Każdy, kto lubi aktywny wypoczynek, może się przespacerować po orłowskiej plaży, podążając właśnie w kierunku wspomnianego klifu. W przypadku, gdybyś miał na to ochotę, spróbuj wspiąć się na szczyt. Stamtąd rozpościera się widok prawdziwie zapierający dech w piersi!

Klif orłowskiKlif orłowski Klif orłowski. Fot.DAMIAN KRAMSKI

Co zwiedzić nad morzem: SeaPark w Sarbsku

Nie wiesz jeszcze, co zwiedzić nad Morzem Bałtyckim? W Sarbsku, miejscowości położonej zaledwie osiem kilometrów od Łeby, znajduje się SeaPark. Otwarto go w 2012 roku i od tamtego czasu przyciąga on rzesze turystów, także całych rodzin z dziećmi. Jest to park tematyczny, który skupia się całkowicie na morzach i oceanach. Możesz tu podziwiać żywe wodne stworzenia, a także te bardzo szczegółowo zrekonstruowane, w skali 1:1. Najwięcej emocji wzbudzi na pewno ogromne fokarium, dzięki któremu można się z bardzo bliska przypatrzeć fokom szarym oraz południowoamerykańskim kotikom.

Niezapomnianych wrażeń dostarczy natomiast moment karmienia oraz tresury zwierząt. Koniecznie trzeba też wejść do prehistorycznego oceanarium 3D. Wycieczka po nim pozwoli każdemu przez chwilę obcować ze stworzeniami morskimi, które żyły miliony lat temu. Ostatnim z intrygujących punktów w SeaParku będzie z pewnością Muzeum Marynistyczne. Tam do obejrzenia będą takie atrakcje, jak rekonstrukcja mesy kapitańskiej czy szereg pamiątek nawiązujących do Polskich Linii Oceanicznych.

Zobacz wideo Skąd się bierze zmącona woda nad polskim morzem?

Fajne miejsca nad morzem: Sopockie molo

Fajne miejsca nad morzem mogą także pozwolić się zrelaksować i nacieszyć pięknymi widokami. Wśród nich na pewno warto odwiedzić sopockie molo, którym warto się przespacerować zarówno w sezonie, jak i poza nim. Musisz wiedzieć, że to najdłuższa tego rodzaju konstrukcja na terenie Europy. Ma i część lądową, i drewnianą, która wychodzi w morze. Warto przyjrzeć się zabytkowej latarni morskiej. Na sopockim molo mieści się również muszla koncertowa. Spacer po molo będzie na pewno niezapomnianym doświadczeniem, zwłaszcza że gdy znajdziesz się na jego samiutkim końcu, zdołasz objąć wzrokiem panoramę całego miasta.

SopotSopot Robert Napiórkowski / shutterstock

Najlepsze atrakcje nad morzem: lista

Najlepsze atrakcje nad morzem? Jeśli chciałbyś poznać ich więcej, koniecznie zerknij na poniższą listę:

  • Promenada Przyjaźni w Mielnie,
  • Ruchome wydmy Łączka,
  • Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach,
  • Helski Cypel,
  • Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie.

Którą z nich odwiedzisz, będąc nad Bałtykiem?

Zobacz też: Miejsca do nauki w Gdańsku - tutaj znajdziesz spokój. Wybraliśmy najlepsze lokalizacje

Więcej o: