Trzy najlepsze miejsca nad polskim morzem. Pojedź tam we wrześniu, by przedłużyć sobie wakacje

Prawie cały wrzesień mamy lato, bo astronomiczna jesień zaczyna się dopiero 23 dnia miesiąca. Oznacza to, że bez problemu możemy wypoczywać nad Bałtykiem i liczyć na piękną pogodę. Gdzie pojechać nad morze we wrześniu? Jest kilka idealnych do tego miejscowości.

Wakacje dobiegają końca, dzieci już niedługo wracają do szkół, a czasu na przyjemności jest coraz mniej. Na szczęście lato będzie trwało jeszcze prawie cały wrzesień i w tym miesiącu również możemy wybrać się na krótki wypad nad Morze Bałtyckie. Niektóre osoby planują wrześniowy urlop w jego okolicach, ponieważ będzie tam mniej turystów niż w lipcu i sierpniu.

Zobacz wideo Morze, wzgórza i powalające ceny mieszkań. "Perła Katalonii" kusi Lewandowskich

Więcej ciekawych artykułów o polskim morzu znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Gdzie we wrześniu nad morze? Do tych miejscowości warto się udać

Wydawałoby się, że wraz z końcem sierpnia wycieczki nad morze odchodzą do historii. Nic bardziej mylnego, bo wrzesień, jak na letni miesiąc przystało, nadal jest ciepły. Co prawda, temperatury są porównywalnie niższe, ale nadal sprzyjają odpoczynkowi nad Bałtykiem. Urlop we wrześniu ma jeszcze jedną zaletę - więcej miejsca na plaży, bo większość turystów zjeżdża się tutaj na przełomie lipca i sierpnia. Gdzie we wrześniu nad morze w Polsce? Przedstawiamy kilka propozycji.

Trójmiasto
Nie będzie kłamstwem stwierdzenie, że gdańskie uliczki są bardzo urokliwe. Jest tam mnóstwo zabytków i malowniczych kamienic. Jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś o dawnych czasach, możemy wybrać się na Westerplatte i do muzeum. W Gdańsku znajduje się też wiele nadmorskich plaż, a niektóre są mało zatłoczone, gdyż trudno dojechać do nich samochodem. 

W leżącym obok Sopocie przespacerujemy się po największym w Polsce molo, a w Gdyni będziemy podziwiać Klif Orłowski. Warto wybrać się także do Centrum Nauki Experyment.

Władysławowo
Koniecznie skierujcie swoje kroki do Ocean Parku, który czynny jest nawet we wrześniu. Poznacie historie stworzeń morskich z całego świata. A wieczorek możecie wybrać się na zabawę w stylu disco, bo właśnie wtedy organizowane są koncerty. We Władysławowie znajduje się też duże wesołe miasteczko. Już wiecie, co robić, gdy leżenie na plaży się znudzi.

Ustronie Morskie
Miejsce idealne dla miłośników przyrody, gdyż rosną tam najstarsze dęby w Polsce. Kiedy przyjedziemy tam późnym latem lub na początku jesieni, zaobserwujemy zmieniające się kolory liści. Przybierają one barwę żółtą, czerwoną i pomarańczową. Ustronie Morskie słyną też z Westernparku, w którym zakochają się miłośnicy przygód o kowbojach i rdzennych mieszkańcach Ameryki Północnej. W mieście, oprócz pięknych plaż, znajduje się także aquapark oraz lunapark. 

Więcej o: