Co zobaczyć w Warszawie? Siedem miejsc, które warto odwiedzić, zanim udacie się na koncert Eda Sheerana

Co warto zobaczyć w Warszawie? W stolicy znajdziemy wiele miejsc, które mają bogatą historię i są niesamowicie fascynujące. W mieście poznacie najciekawsze opowieści i zobaczycie niesamowite obiekty, które zapamiętacie na długo.

Wczorajszy i dzisiejszy koncert Eda Sheerana sprawił, że do Warszawy zjechało się mnóstwo osób z całego kraju i Europy. Zanim pójdziecie na Stadion Narodowy i będziecie bujać się w rytm hitu z "Hobbita" I see fire i innych hitów artysty, możecie odwiedzić kilka ciekawych miejsc w stolicy. Co warto zobaczyć w Warszawie? Zapraszamy na podróż po najciekawszych obiektach w mieście. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Na liście są parki, zamki i muzea.

Zobacz wideo Kraków niczym Bali czy Marrakesz. Trafił do rankingu 10 'najwspanialszych na świecie'

Więcej informacji o ciekawych miejscach w Polsce znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Co warto zobaczyć w Warszawie? Pałac Kultury i Nauki

Stwierdzenie, że to symbol Warszawy nie jest kłamstwem. Powstał w latac 50. XX wieku, a jego pomysłodawcą był Józef Stalin. W tym miejscu organizuje się wiele wydarzeń kulturalnych. Możemy też podziwiać liczne wystawy. Wstęp na Pałac Kultury i Nauki jest płatny, bilet normalny kosztuje 25 zł, a ulgowy 20 zł.

Spacer po warszawskim getcie

Getto warszawskie przypomina o tym, co działo się podczas II wojny światowej. Na terenie obiektu znajdują się Muzeum Historii Żydów Polskich - Polin oraz Żydowski Instytut Historyczny. Swoje kroki warto również skierować na Cmentarz Żydowski oraz do Synagogi im. Małżeństwa Nożyków. Podczas spaceru  natkniemy się również na liczne pomniki, które upamiętniają powstanie w getcie warszawskim. 

 Muzeum Powstania Warszawskiego

Nowoczesne muzeum z licznymi multimediami, w którym poznamy historię Polaków, którzy walczyli z okupantem. Jego wnętrze przypomina warszawskie ulice sprzed 70 lat i możemy poczuć się tak, jakbyśmy żyli w czasie powstania warszawskiego. Największymi atrakcjami są repliki broni, na przykład bombowca Liberatora B-24J oraz wieża widokowa. 

Łazienki w Warszawie

Kiedy zastanawiamy się nad tym, co warto zobaczyć w Warszawie, na myśl przychodzą nam Łazienki Królewskie. Wśród zieleni nad wodą znajduje się Pałac na wyspie. To właśnie tam Stanisław August Poniatowski, ostatni król Polski, organizował słynne obiady czwartkowe. A podczas spaceru po parku, oprócz licznych atrakcji, możemy zobaczyć też biegające po drzewach wiewiórki.

Neony w Warszawie

Świecące reklamy miały rozświetlać zniszczone po wojnie miasto. Dzięki nim nocna Warszawa jest jeszcze bardziej barwna. Niektóre znajdują się w swoich oryginalnych lokalizacjach, inne trafiły do różnych obiektów. W Muzeum Neonów znajdziemy mnóstwo starych instalacji reklamowej, które są dowodem na kunszt artystów i projektantów. 

Centrum Nauki Kopernik

To miejsce idealne dla fanów biologii, fizyki i astronomii. Wystawy stałe i czasowe przybliżają nam odkrycia naukowe i wyjaśniają wiele praw fizycznych oraz chemicznych. Poznamy tam na przykład historię człowieka oraz poobserwujemy galaktykę w planetarium. Możemy też poeksperymentować, bo nie ma zakazu dotykania eksponatów.

Stare Miasto i Zamek Królewski

Kiedy wybieramy się do Warszawy, nie możemy ominąć Placu Zamkowego. Znajduje się tam słynna kolumna Zygmunta III Wazy oraz Zamek Królewski, w którym obecnie znajduje się muzealna ekspozycja. Zobaczymy, jak przed wiekami żyli władcy. Podczas przechadzki ulicami Starego Miasta ujrzymy kolorowe kamienice. Wyglądają tak jakby pamiętały dawne dzieje, ale odbudowano je po II Wojnie Światowej. 

Więcej o: