Termy w Tatrach. Trzy najlepsze miejsca, w których wypoczniesz jak celebryta

Termy w Tatrach, które warto odwiedzić, czyli trzy obiekty dla osób uwielbiających relaks. Tam odpoczniecie od zgiełku, kapryśnej pogody i rzeszy turystów. W SPA i basenach z termalną wodą zapomnicie o całym świecie.

Wyjazd w góry najczęściej kojarzy się z długimi wędrówkami na szczyty i w kierunku dolin oraz z jazdą na nartach. Czasem jednak chcemy odpocząć od szaleństw i wysiłku, więc szukamy miejsc, w których moglibyśmy się z relaksować. Z pomocą przychodzą nam termy w Tatrach. Które warto odwiedzić, by móc skorzystać z jak największej liczby dobrodziejstw? Warto zwrócić uwagę na trzy. Pobyt w saunie poprawi stan cery, a podczas zabiegów SPA zapomnicie o zmęczeniu.

Zobacz wideo Nieznane osoby umieściły napisy na skałach w drodze na Giewont

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Termy w Tatrach - które warto odwiedzić? Tutaj skorzystacie z dobrodziejstw wód termalnych

Termy to baseny zasilane wodą termalną. Korzystają z niej zarówno kuracjusze, jak i osoby, które chciałyby zrelaksować się w komfortowych warunkach. Wody te słyną z właściwości zdrowotnych, na przykład usprawniają pracę serca, zmniejszają ból mięśni i stawów oraz wspomagają przemianę materii. W Polsce jest wiele takich obiektów, a najlepsze znajdują się w górach. Przedstawiamy trzy, które warto odwiedzić.

Termy chochołowskie
To zdecydowanie największy tego typu obiekt w okolicy. Znajdziemy tam przede wszystkim baseny z gejzerami, rwącą rzeką i hydromasażem. W tej strefie przygotowano również stanowiska sportowe - można więc pograć w koszykówkę lub siatkówkę, bądź przepłynąć kilka basenowych długości. Termy chochołowskie słyną z rozbudowanego saunatorium, które oferuje szeroki wybór saun, na przykład BIO z jałowcem lub góralską chatę. W obiekcie znajdują się także:

  • normobaria - terapia w komorze ciśnieniowej,
  • SPA,
  • centrum sportu.

Hotel Bania

Zlokalizowany jest on w Białce Tatrzańskiej i przyciąga miłośników sportów zimowych. Aquapark podzielony jest na strefę głośną i cichą. W pierwszej możemy szaleć na zjeżdżalniach wodnych i korzystać z licznych atrakcji, w drugiej zrelaksować się i podziwiać górskie panoramy. Woda w termach wydobywana jest ze źródeł znajdujących się na głębokości 2500 metrów i ma wysoką temperaturę, dzięki czemu minerały łatwo przenikają do organizmu. Hotel Bania w swojej ofercie ma również spa oraz bogate saunarium z ruską banią i łaźnią fińską.

Termy Bukovina

Obiekt położony jest w Bukowinie Tatrzańskiej. Znajdziemy tam aż 20 basenów z wodami termalnymi, które wydobywane są ze źródeł położonych na głębokości 2600 metrów. Kąpiel w takim basenie pomoże osobom, które zmagają się z bólami stawów. Na terenie Term Bukovina znajduje się liczne atrakcje, na przykład:

  • saunatorium z sauną kwiatową, rzymską i góralską,
  • SPA,
  • zjeżdżalnie, na przykład mierząca ponad 100 m "Wartko Ruła",
  • zajęcia sportowe,
  • nauka nurkowania dla dzieci.
Więcej o: