Gdzie wybrać się na weekend? Mazowieckie zaprasza na wycieczkę. Nie tylko Warszawa

Gdzie wybrać się na weekend? Mazowieckie zaprasza na romantyczny weekend, wieczór panieński lub rodzinną wycieczkę. Sprawdź z nami mapę atrakcji na każdą okazję w województwie mazowieckim.

Mazowieckie: atrakcje na weekend. Co kryje Mazowsze? 

Region kojarzony głównie z miejskim zgiełkiem potrafi zaskoczyć. Mazowsze to idealny wybór na aktywny wypoczynek i rodzinną wycieczkę śladami Chopina. Serce Mazowsza bije w Warszawie, z prawdziwą perłą w postaci Starego Miasta, które zostało wpisane na listę UNESCO. Od strony południowej województwo zaprasza do uzdrowiska, a od północnego zachodu do parku Kampinoskiego. Mazowsze to też sieć małych miejscowości - prawdziwe oazy spokoju, gdzie można naprawdę wypocząć. Szukasz ciekawych atrakcji na weekend w woj. mazowieckim? Sprawdź z nami turystyczną mapę regionu. 

Ciekawe miejsce na weekend. Mazowieckie i plan na rodzinną wycieczkę 

Wspólne chwile są na wagę złota, rodzinne wycieczki to doskonała okazja do zacieśnienia więzi i kolekcji wspomnień. Poniżej prezentujemy kilka wyjątkowych propozycji w kategorii miejsce na weekend w woj. mazowieckim dla rodziców z dziećmi. 

 • Dzielnica Filmowa to rodzinny park tematyczny w Zalesiu Górnym. Idealny pomysł na jednodniową wycieczkę w okolicach Warszawy. To magiczne miejsce, gdzie kadry z ulubionych filmów wpisują się w klimatyczną okolicę parku krajobrazowego. Oprócz filmowych dekoracji do dyspozycji zwiedzających jest też plac zabaw, park trampolin i karuzele.
 • Zaledwie 60 km od stolicy znajduje się Park Of Poland, miejsce rozrywki i wypoczynku zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Kryty obiekt kryje zjeżdżalnie, wodne place zabaw, strefę Wellness & SPA oraz tematyczne bary i restauracje. 
 • Mikrokosmos - park o charakterze rozrywkowo-edukacyjnym. Realistyczne rzeźby owadów i mikroorganizmów to całkiem nowy wymiar szkolnej gabloty. Można tu też obejrzeć z bliska wirusy i bakterie. Na małych fanów mikrokosmosu czekają też ścieżki edukacyjne i dzikie ptaki.  
Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Miejsce na weekend. Mazowieckie zaprasza turystów 

We współczesnym świecie często to właśnie leśne tereny stanowią najciekawszą alternatywę dla wielkomiejskich rozrywek. Poniżej kilka propozycji na ciekawe miejsce na weekend w woj. mazowieckim

 • Nadleśnictwo Celestynów z Centrum Edukacji Leśnej to kompleksowy budynek z ekspozycją, salą konferencyjną, polem namiotowym oraz stołówką na 70 osób. Oferta Centrum pozwala przyjrzeć się otaczającej nas przyrodzie z bliska, zapewnia odpoczynek oraz całe mnóstwo ciekawostek na temat leśnej zwierzyny i pracy leśników. 
 • Kampinoski Park Narodowy to aż 350 km szlaków spacerowych i 200 km ścieżek rowerowych oraz trasy do jazdy konnej. Można tu spędzić cały dzień, ale bez nocnego biwakowania. Dla odwiedzających teren parku dostępny jest od zmierzchu do świtu. 

Hala dla nietoperzy w Kampinoskim Parku NarodowymHala dla nietoperzy w Kampinoskim Parku Narodowym Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Weekend we dwoje. Mazowieckie dla zakochanych 

Jak zorganizować weekend we dwoje w woj. mazowieckim? Oświadczyny, rocznica związku, ślub w plenerze? Wyjątkowe chwile wymagają odpowiedniej oprawy. Sprawdź sprawdzone miejsca na niezapomniany weekend dla zakochanych. 

 • Żelazowa Wola, miejsce urodzenia Fryderyka Chopina. Można tu obejrzeć dom narodzin wybitnego kompozytora oraz zrobić pamiątkową sesję w pięknych okolicznościach przyrody. 
 • Zamek książąt mazowieckich w Płocku - warownia nad urwiskiem to idealna lokalizacja dla romantycznych chwil. Dawniej twierdza chroniła swoich właścicieli obecnie gmach to prawdziwy zakątek dla zakochanych. 
 • Kościół w Brochowie nad malowniczym stawem, to tutaj pobrali się rodzice Fryderyka Chopina i ochrzcili syna. Kościół przypomina warownię, dawniej uważano, że powstał trochę na pokaz. 

Żelazowa Wola. Dom Urodzenia Fryderyka ChopinaŻelazowa Wola. Dom Urodzenia Fryderyka Chopina Fot. Shutterstock

Babski weekend - mazowieckie i spa 

Spotkanie po latach, a może wieczór panieński? Na babski weekend w woj. mazowieckim idealnie sprawdzi się kameralne spa, poniżej znajdziesz listę przykładowych obiektów. 

 • Hotel BoniFaCio – SPA & Sport Resort 
 • Manor House SPA - Pałac Odrowążów
 • Hotel Afrodyta Business & SPA 
 • Hotel Sielanka nad Pilicą 
 • Hotel Pałac Alexandrinum
 • Pałacyk Otrębusy

Zobacz też: Największe oceanarium w Polsce posiada aż 68 akwariów. Gdzie jeszcze można spotkać takie atrakcje?

Więcej o: