Miejsca do nauki we Wrocławiu: gdzie zaszyć się z książką lub laptopem?

Gdzie znaleźć miejsca do nauki we Wrocławiu? Osoby spoza stolicy Dolnego Śląska, które nie mogą uczyć się w zaciszu własnych czterech ścian, poszukują we Wrocławiu miejscówek, w których mogłyby się z powodzeniem uczyć. Sprawdzamy, jakie wrocławskie lokalizacje są przyjazne osobom uczącym się lub pracującym zdalnie.

Spokojne miejsca do nauki we Wrocławiu

Jakie spokojne miejsca do nauki we Wrocławiu można znaleźć? Z atmosferą nauki kojarzą się przede wszystkim biblioteki i czytelnie. Dlatego być może warto wybrać się na Plac Teatralny 5, do Filii nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu Centrum Innowacji Przejście. Jest to nowoczesna biblioteka, która wyznacza nowe standardy rozwoju bibliotek. Jest miejscem spotkań z kulturą multimedialną i nowymi technologiami, ma również bogatą ofertę edukacyjną. Pierwotnie zlokalizowana w przebudowanym Przejściu Świdnickim, obecnie rezyduje na poziomie -1 XVI-wiecznego budynku przy Placu Teatralnym 5. Pod tym samym adresem mieści się Filia nr 58 MBP – Mediateka. Jest pierwszą w Polsce biblioteką multimedialną, mającą w swojej ofercie zarówno bogaty księgozbiór, jak i szeroko rozumiane multimedia. Miejsce to zostało stworzone dla umożliwienia młodym ludziom realizowania ważnych dla nich projektów, ale również jako przestrzeń do wymiany myśli i poglądów. Świetnie nadaje się do nauki czy pracy przy komputerze. Jako doskonałe miejsce do nauki, zwłaszcza dla studentów, jawi się czytelnia Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rynek 58 – z darmowym Wi-Fi, czy też nowa siedziba Biblioteki Głównej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Fryderyka Joliot-Curie 12 – ta ostatnia dostępna jest jednak wyłącznie dla osób studiujących na tej uczelni.

Ranking miejsc do nauki we Wrocławiu

Ranking miejsc do nauki we Wrocławiu otwierać powinna Etno Cafe. Choć sieciówka ta ma kilka lokalizacji we Wrocławiu, to za najlepsze miejsce na kawę i nie tylko uchodzi ich pierwszy lokal, usytuowany w Okrąglaku przy ul. Świdnickiej 50. Wnętrze każdej z kawiarni Etno projektowane jest w taki sposób, by można było tu wygodnie popracować lub się pouczyć. Wystrój wnętrza, dyskretny gwar i zapach świeżo palonej kawy będą sprzyjały skupieniu. W kawiarni Etno, również tej mieszczącej się w Infopunkcie Barbara, będącym częścią Wrocławskiego Instytutu Kultury, można nie tylko skorzystać z WiFi, ale także zjeść coś smacznego i pożywnego, gdy do nauki będzie potrzebna nowa energia. Wrocławski Instytut Kultury reprezentuje również klubokawiarnia Recepcja przy ul. Ruskiej 46. To miejsce zostało zaprojektowane specjalnie dla freelancerów, zatem może służyć również wszystkim tym, którzy poszukują odpowiedniego dla siebie kąta do nauki.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Gdzie uczyć się we Wrocławiu?

Zastanawiając się, gdzie uczyć się we Wrocławiu, warto rozważyć udanie się do Kina Nowe Horyzonty. Jak sami się reklamują, przestrzeń kina jest idealnym miejscem dla freelancerów, uczniów czy spotkań roboczych zespołów. Sprzyjają temu miejsca, w których można rozsiąść się wygodnie przy stolikach i skorzystać z darmowego dostępu do Internetu. W przerwie od nauki można udać się do stoiska z książkami lub przekąsić coś w bistro. Miejscem, które również z powodzeniem można wykorzystać do nauki własnej, jest strefa gastronomiczna w centrum handlowym Wroclavia. Pomiędzy rozmaitymi punktami gastronomicznymi przestrzeń została zaaranżowana w atrakcyjny sposób, liczne stanowiska z dostępem do prądu to idealne miejsca do pracy zdalnej czy nauki. Wśród osób uczących się lub pracujących zdalnie popularnością cieszy się również Bema Cafe, która w kilku lokalizacjach zachęca do pracy lub nauki nie tylko doskonałą kawą i autorskim menu, ale także urządzonymi ze smakiem wnętrzami i niepowtarzalną atmosferą. Przy kawie do nauki można również zasiąść w Cafe Rozrusznik. Kameralne warunki kawiarni z pewnością będą sprzyjać skupieniu. Studenci szczególnie chętnie wybierają jako przestrzeń do nauki Kawalerkę. Utrzymana w klimacie retro kawiarnia oferuje nie tylko doskonałą kawę, ale również smakowite przekąski oraz przestrzeń do pracy umysłowej.

Lista miejsc do nauki we Wrocławiu

Oto lista miejsc do nauki we Wrocławiu:

 • czytelnia Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej
 • filia nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Innowacji Przejście
 • filia nr 58 Miejskiej Biblioteki Publicznej – Mediateka
 • Biblioteka Główna Uniwersytetu Wrocławskiego
 • Infopunkt Barbara w ramach Wrocławskiego Instytutu Kultury
 • klubokawiarnia Recepcja w ramach Wrocławskiego Instytutu Kultury
 • Kino Nowe Horyzonty
 • strefa gastronomiczna w centrum handlowym Wroclavia
 • Etno Cafe
 • Bema Cafe
 • Cafe Rozrusznik
 • kawiarnia Kawalerka
 • kawiarnia Charlotte
 • Dinette Cafe-Deli
 • Cherubinowy Wędrowiec
 • FC Caffe
 • kawiarnia Gniazdo
 • Koton Kocia Kawiarnia
 • Cocofli books art cafe wine bar
 • Stacja Dizajn – Resto Bar

Zobacz też: Park Mużakowski: park w stylu angielskim, który warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu!

Więcej o: