Miejsca do nauki w Białymstoku. Tutaj znajdziesz ciszę i spokój [miejsca pod gołym niebem, biblioteki, kawiarnie]

Miejsca do nauki w Białymstoku? Nie zawsze w domu można znaleźć dostateczną ilość motywacji. Warto wówczas wyjść na miasto i poszukać dogodnej lokalizacji. Z pewnością pomocne będą biblioteki.

Spokojne miejsca do nauki w Białymstoku

Spokojne miejsca do nauki w Białymstoku? Stolica województwa podlaskiego jest miastem pełniącym rolę bardzo ważnego ośrodka kultury i oświaty. W kilku białostockich uczelniach wyższych nie brakuje studentów, którzy nie tylko w trakcie sesji uczą się pilnie poza miejscem zamieszkania. Nic też dziwnego, że na mapie miasta można znaleźć spokojne miejsca do nauki - także pod gołym niebem.

Czy uczenie się poza domem to dobry pomysł? Wiele zależy od konkretnej osoby, jej upodobań i aktualnej sytuacji. W gruncie rzeczy to w domowym zaciszu mogą kryć się pułapki na osoby, które pragną się efektywnie uczyć. Jedną z największych jest niczym nieskrępowany dostęp do internetu i jego zasobów z filmami, teledyskami i licznymi newsami włącznie. Czasem zdarza się też, że w skupieniu się przeszkadzają nam odgłosy dochodzące zza okna lub krzątanie się współlokatorów czy rodziny. Wówczas o wiele lepszym rozwiązaniem może być zabranie książek, notatek czy laptopa i wyjście na miasto.

Ranking miejsc do nauki w Białymstoku: biblioteki

Jak sporządzić ranking miejsc do nauki w Białymstoku? Stworzenie takiego zestawienia zawsze jest nieco skomplikowane, bo przyzwyczajenia w zakresie idealnego miejsca do nauki bardzo się różnią. Stąd zawsze wybór takich miejsc jest subiektywny. Z pewnością najbardziej typowymi miejscami do nauki będą działające w przestrzeni miasta biblioteki. Na szczęście w Białymstoku funkcjonuje przynajmniej kilka takich miejsc. Będą to przede wszystkim:

  • Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia;
  • Biblioteka Głównego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku;
  • Biblioteka Politechniki Białostockiej;
  • Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego;
  • Filie Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego.
Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Lista miejsc do nauki w Białymstoku pod gołym niebem

Jak powinna wyglądać lista miejsc do nauki w Białymstoku? Warto pamiętać o tym, że na efektywność uczenia się dobrze wpływa odpowiednie natlenienie organizmu. Czy nauka na świeżym powietrzu jest więc dobrym rozwiązaniem? Zdecydowanie tak - oczywiście o ile pozwala na to aura. Na szczęście w Białymstoku można znaleźć całkiem sporo miejsc pełnych zieleni i jednocześnie dość spokojnych tak, aby nadawały się do nauki. W szczególności warto polecić:

  • Planty miejskie w Białymstoku;
  • Park Centralny;
  • Park Lubomirskich;
  • Park im. Konstytucji 3-go Maja;
  • Park im. Jadwigi Dziekońskiej.

Gdzie uczyć się w Białymstoku? Inspirujące miejsca

Gdzie uczyć się w Białymstoku tak, aby można było dobrze się skupić? Z pewnością doskonałymi miejscami mogą być niektóre kawiarnie. Oczywiście od razu trzeba skreślić z listy te punkty, które kojarzą się z gwarem, hałasem i dużą liczbą przewijających się osób. Wśród popularnych trendów warto odnotować fakt powstawania licznych kawiarni połączonych np. z księgarniami. Istnieje też wiele miejsc związanych z kulturą, w których można napić się kawy i czytać książkę w przyjemnej ciszy. Nie zabraknie ich także na mapie Białegostoku. 

Zobacz też: Miejsca do nauki w Łodzi: gdzie uczyć się poza domem? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania

Więcej o: