Miejsca na piknik w Poznaniu - 5 pomysłów na relaks pod chmurką. Trawnik przed Teatrem Wielkim otwiera ranking

Miejsca na piknik w Poznaniu to ciekawa alternatywa dla restauracyjnych ogródków. Czy w zatłoczonej metropolii można znaleźć prawdziwą oazę? Sprawdź z nami zieloną mapę miasta.

Poznań należy do ścisłej czołówki zielonych miast w Polsce, aż 20 proc.  terenów miejskich zajmują parki, lasy i skwery. Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu nie będą zawiedzeni, w poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, gdzie wybrać się na piknik w Poznaniu. Sprawdź z nami listę najlepszych miejscówek. 

Zobacz wideo Perły architektury, malownicze widoki i trasy rowerowe. A do tego tanio! Ta idylla leży w Polsce [TRIP WE DWOJE]

Ranking miejsc na piknik w Poznaniu - okolice Teatru Wielkiego 

Trawnik przed zabytkowym budynkiem to mocny punkt, który otwiera ranking miejsc na piknik w Poznaniu. Centralnym punktem jest tu duża fontanna, która w upalny dzień przynosi miłe ochłodzenie i tworzy wyjątkowe tło do pamiątkowych fotografii. To wyjątkowa lokalizacja w samym sercu miasta, idealna na lunch w przerwie od pracy lub weekendowe spotkanie z rodziną lub przyjaciółmi. 

Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Wyborcza.pl

Spokojne miejsca na piknik w Poznaniu - jezioro Rusałka 

Poznańska Rusałka ma dwa oblicza, pierwsze z nich reprezentuje popularna plaża, to jedna z ulubionych weekendowych destynacji Poznaniaków. Jednak jeśli naszym celem jest spokojne miejsce na piknik w Poznaniu, warto wybrać się na drugi brzeg, na dzikie tereny bez tłumów. Rusałka zapewnia też piękne widoki na zachód słońca skąpany w tafli jeziora, wymarzone miejsce dla zakochanych. Okoliczne leśne tereny to też idealne warunki dla spacerowiczów i miłośników dwóch kółek. 

Plaża nad Jeziorem Rusałka w PoznaniuPlaża nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu Fot. Piotr Skórnicki / Agencja Gazeta

Lista miejsc na piknik w Poznaniu - park przy Starym Browarze

Park przy Starym Browarze zajmuje wysoką pozycję na liście miejsc na piknik w Poznaniu. Jest to przede wszystkim popularne miejsce spotkań podczas eventów oraz rodzinnych pikników. Nie jest to może odosobniona oaza, ale park przy Starym Browarze idealnie sprawdzi się na szybką przerwę od pracy, gdy chcemy zaczerpnąć świeżego powietrza i jednocześnie nie możemy pozwolić sobie na wyjazd za miasto.

Zobacz też: Gdzie na grzyby pod Poznaniem 2022 - sprawdź najlepsze miejsca polecane przez lokalsów i przygotuj się na sezon

Gdzie wybrać się na piknik w Poznaniu - Cytadela 

Gdzie wybrać się na piknik w Poznaniu? Teren wokół poznańskiej Cytadeli oferuje przestrzeń, która nawet w centrum miasta sprzyja kameralnym spotkaniom. Każdy znajdzie tu miejsce, nawet w weekend. Dodatkowo w przypadku niesprzyjającej aury można tu udać się do jednej z dwóch restauracji. Cytadela to wyjątkowe miejsce na piknikowej mapie miasta. 

Park Cytadela w Poznaniu, 5 maja 2022 r.Park Cytadela w Poznaniu, 5 maja 2022 r. Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Wyborcza.pl

Miejsca na piknik w Poznaniu - Malta 

Prawdziwa wizytówka miasta, plaża oraz cała lista atrakcji dla dzieci sprawia, że na Malcie nie ma miejsca na nudę. Na miłośników dwóch kółek czeka tu wypożyczalnia rowerów, rodzinny piknik urozmaici turniej minigolfa. Na przełomie czerwca i lipca odbywa się tu jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy Środkowo-Wschodniej. Festiwal obejmuje międzynarodowy program teatralny, muzyczny, taneczny i filmowy.

Zobacz też: Miejsca do nauki w Warszawie: biblioteka, kawiarnia, a może galeria handlowa? Wybraliśmy najlepsze opcje

Więcej o: