Najlepsze parki rozrywki w Polsce dla całej rodziny. Na liście nie tylko Energylandia i Zatorland [RANKING]

Jakie są najlepsze parki rozrywki w Polsce? Portal dzieckowpodróży.pl opublikował listę wybranych obiektów, a głosujący wybrali 14. najlepszych. Które, oprócz słynnej już Energylandii, znalazły się w rankingu?

Nie tylko dzieci potrzebują czasu na odpoczynek i zabawę. Idealnym miejscem na to jest park rozrywki. Tam skorzystamy z wielu atrakcji, wytężymy swoją wyobraźnię i przede wszystkim spędzimy niezapomniany czas wśród zaawansowanej technologii. Odkryjemy też nieznane oblicze bajek i baśni. Portal dzieckowpodróży.pl opublikował 14. najlepszych parków rozrywki (jednocześnie podkreśla, że kolejność jest przypadkowa). W głosowaniu wzięło udział 22 000 osób. 

Zobacz wideo Liczne atrakcje w Poznaniu. Miasto doceniono za granicą

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Chorwackie władze chcą karać za rezerwację miejsc na plaży Polski zwyczaj na plaży już nie przejdzie. Chorwacja wprowadza kary

Najlepsze parki rozrywki w Polsce. W rankingu między innymi Energylandia

Nie jest tajemnicą, że Energylandia szybko podbiła serca fanów rozrywki. Znajduje się w miejscowości Zator (między Katowicami i Krakowem) i podzielona jest na trzy tematyczne strefy: ekstremalną, rodzinną i dziecięcą. Ostatnia to bajkowa kraina, w której dzieci spotkają się z baśniowymi stworzeniami. W strefie familijnej bawić może się cała rodzina, natomiast ekstremalna przeznaczona jest dla osób o mocnych nerwach. Głosujący wybrali także 13. innych obiektów.

 1. Farma Iluzji - Mościcka: park położony jest w środku lasu i już samo dotarcie do niego to nie lada wyzwanie! Oferuje wiele atrakcji, a te związane z iluzją cieszą się największą popularnością. 
 2. Bałtowski Kompleks Turystyczny: jeśli interesujecie się dinozaurami, to idealne miejsce dla was. Bowiem w Bałtach znajduje się JuraPark. 
 3. Mandoria - Rzgów: tutaj przeniesiecie się do czasów renesansu. Motywem przewodnim jest handel. Co nas tam czeka? Będziemy mogli wejść na statek, pojechać rollercoasterem i  sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie.
 4. Sady Klemensa - Podskarbice Szlacheckie: najmłodsi poznają, jak ważna jest natura i to, czym z nami się dzieli. Nauczą się, jak należy dbać o przyrodę. Na terenie parku rosną liczne zioła, drzewa i krzewy owocowe oraz lasy iglaste. 
 5. Inwałd Park - Inwałd: obiekt składa się z czterech parków rozrywki. Znajdziemy więc tam "Park Marzeń" z miniaturami najsłynniejszych budynków. Skorzystamy z największych atrakcji w lunaparku. Poznamy też średniowieczne czasy królów, rycerzy i dam dworu. Ostatnim punktem jest park dinozaurów.
 6. Park Ewolucji Sławutówko: w tym miejscu cofniecie się do czasów prehistorycznych. "Odwiedziny" u prastarych gadów nie jest jedyną rozrywką. Na terenie obiektu stoi replika Stonehage - najsłynniejszej budowli megalitycznej.
 7. Zatorland Zator: kompleks składa się z wesołego miasteczka i pięciu parków. Odwiedzimy Dinozatorland, Park Mitologii, Park Bajek i Stworzeń Morskich oraz Park Owadów. W okresie świątecznym (od listopada) działa Park Świętego Mikołaja.
 8. Jura Park - Krasiejów:  obiekt zbudowano w miejscu wykopalisk, w których odkryto ślady prehistorycznych gadów. To największy park dinozaurów w Europie.
 9. Łeba Park: poczujecie się tam jak Flinstonowie. Ogromne wrażenie robi mierzący 13 metrów Brachiosaurus. Obowiązkowym punktem jest Zamek Strachu. Swoje kroki warto skierować także do Wioski Indiańskiej i Bajladndii. 
 10. Śląskie Wesołe Miasteczko Chorzów: najstarszy i największy lunapark w Polsce. Chociaż atrakcji przybywa i są nowoczesne, to tradycja się nie zmienia. Karuzela "Samoloty Duże" jest oblegana przez całe rodziny. Odważni wybiorą zaś "Gwiazdę Dużą", czyli diabelski młyn.
 11. Deli Park - Trzebaw: obiekt podzielono na trzy części: park miniatur i ogrody świata, mini zoo oraz podniebna eko-wioska. 
 12. Majaland - Kownaty: to świat Pszczółki Mai i jej towarzyszy. Na miejscu czeka nas wiele niesamowitych atrakcji, które nawiązują do przygód tej słynnej pszczółki. Możemy udać się na przykład na przejażdżkę kolejką z konikiem polnym Filipem.
 13. Rabkoland - Rabka: park podzielony został na pięć stref tematycznych. Znajduje się tam Wioska Wikingów, Dolina Trzmiela, Machinarium, Góralska Dżungla oraz Cyrk Luna (tam czekają nas magiczne wrażenia).

Noc spadających gwiazd 2022. Perseidy w tym roku mogą być niewidoczne. Noc spadających gwiazd 2022. Kiedy na niebie pojawią się Perseidy?