Najlepsze parki rozrywki w Polsce dla całej rodziny. Na liście nie tylko Energylandia i Zatorland [RANKING]

Jakie są najlepsze parki rozrywki w Polsce? Portal dzieckowpodróży.pl opublikował listę wybranych obiektów, a głosujący wybrali 14. najlepszych. Które, oprócz słynnej już Energylandii, znalazły się w rankingu?

Nie tylko dzieci potrzebują czasu na odpoczynek i zabawę. Idealnym miejscem na to jest park rozrywki. Tam skorzystamy z wielu atrakcji, wytężymy swoją wyobraźnię i przede wszystkim spędzimy niezapomniany czas wśród zaawansowanej technologii. Odkryjemy też nieznane oblicze bajek i baśni. Portal dzieckowpodróży.pl opublikował 14. najlepszych parków rozrywki (jednocześnie podkreśla, że kolejność jest przypadkowa). W głosowaniu wzięło udział 22 000 osób. 

Zobacz wideo Liczne atrakcje w Poznaniu. Miasto doceniono za granicą

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Najlepsze parki rozrywki w Polsce. W rankingu między innymi Energylandia

Nie jest tajemnicą, że Energylandia szybko podbiła serca fanów rozrywki. Znajduje się w miejscowości Zator (między Katowicami i Krakowem) i podzielona jest na trzy tematyczne strefy: ekstremalną, rodzinną i dziecięcą. Ostatnia to bajkowa kraina, w której dzieci spotkają się z baśniowymi stworzeniami. W strefie familijnej bawić może się cała rodzina, natomiast ekstremalna przeznaczona jest dla osób o mocnych nerwach. Głosujący wybrali także 13. innych obiektów.

 1. Farma Iluzji - Mościcka: park położony jest w środku lasu i już samo dotarcie do niego to nie lada wyzwanie! Oferuje wiele atrakcji, a te związane z iluzją cieszą się największą popularnością. 
 2. Bałtowski Kompleks Turystyczny: jeśli interesujecie się dinozaurami, to idealne miejsce dla was. Bowiem w Bałtach znajduje się JuraPark. 
 3. Mandoria - Rzgów: tutaj przeniesiecie się do czasów renesansu. Motywem przewodnim jest handel. Co nas tam czeka? Będziemy mogli wejść na statek, pojechać rollercoasterem i  sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie.
 4. Sady Klemensa - Podskarbice Szlacheckie: najmłodsi poznają, jak ważna jest natura i to, czym z nami się dzieli. Nauczą się, jak należy dbać o przyrodę. Na terenie parku rosną liczne zioła, drzewa i krzewy owocowe oraz lasy iglaste. 
 5. Inwałd Park - Inwałd: obiekt składa się z czterech parków rozrywki. Znajdziemy więc tam "Park Marzeń" z miniaturami najsłynniejszych budynków. Skorzystamy z największych atrakcji w lunaparku. Poznamy też średniowieczne czasy królów, rycerzy i dam dworu. Ostatnim punktem jest park dinozaurów.
 6. Park Ewolucji Sławutówko: w tym miejscu cofniecie się do czasów prehistorycznych. "Odwiedziny" u prastarych gadów nie jest jedyną rozrywką. Na terenie obiektu stoi replika Stonehage - najsłynniejszej budowli megalitycznej.
 7. Zatorland Zator: kompleks składa się z wesołego miasteczka i pięciu parków. Odwiedzimy Dinozatorland, Park Mitologii, Park Bajek i Stworzeń Morskich oraz Park Owadów. W okresie świątecznym (od listopada) działa Park Świętego Mikołaja.
 8. Jura Park - Krasiejów:  obiekt zbudowano w miejscu wykopalisk, w których odkryto ślady prehistorycznych gadów. To największy park dinozaurów w Europie.
 9. Łeba Park: poczujecie się tam jak Flinstonowie. Ogromne wrażenie robi mierzący 13 metrów Brachiosaurus. Obowiązkowym punktem jest Zamek Strachu. Swoje kroki warto skierować także do Wioski Indiańskiej i Bajladndii. 
 10. Śląskie Wesołe Miasteczko Chorzów: najstarszy i największy lunapark w Polsce. Chociaż atrakcji przybywa i są nowoczesne, to tradycja się nie zmienia. Karuzela "Samoloty Duże" jest oblegana przez całe rodziny. Odważni wybiorą zaś "Gwiazdę Dużą", czyli diabelski młyn.
 11. Deli Park - Trzebaw: obiekt podzielono na trzy części: park miniatur i ogrody świata, mini zoo oraz podniebna eko-wioska. 
 12. Majaland - Kownaty: to świat Pszczółki Mai i jej towarzyszy. Na miejscu czeka nas wiele niesamowitych atrakcji, które nawiązują do przygód tej słynnej pszczółki. Możemy udać się na przykład na przejażdżkę kolejką z konikiem polnym Filipem.
 13. Rabkoland - Rabka: park podzielony został na pięć stref tematycznych. Znajduje się tam Wioska Wikingów, Dolina Trzmiela, Machinarium, Góralska Dżungla oraz Cyrk Luna (tam czekają nas magiczne wrażenia).