Tani urlop w Polsce. 4 miejsca, w których nie wydasz fortuny na wakacje z rodziną

Wakacje w Polsce najczęściej łączymy z Tatrami i popularnymi kurortami nadmorskimi. Tam jeździ większość naszych rodaków. Jeśli chcemy ruszyć w te rejony, musimy liczyć się z tłumami. Jednak w kraju jest mnóstwo urokliwych i tanich miejsc, które warto odwiedzić. Tam spędzicie spokojne i niezapomniane wakacje.

Wakacje w Polsce to czas, w którym możemy odpocząć od zgiełku dnia codziennego. Szukamy więc miejsc, w których nie spotkamy zbyt wielkich tłumów. Wiele osób przegląda strony internetowe z bazami noclegowymi z nadzieją, że znajdą coś taniego i mało obleganego. Na szczęście w naszym kraju znajduje się wiele urokliwych i spokojnych miejsc. 

Zobacz wideo

Więcej informacji o perełkach z Polski znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Wyspy, które odstraszają turystów Wyspy, które odstraszają turystów. To m.in. brazylijska "wyspa węży"

Mazury - Ostróda i okolice

Tam nie będziecie narzekać na nudę. Możecie wybrać się na festiwale muzyczne i cyrkowe. W ciepłe popołudnie warto udać się na molo lub miejską plażę. Fani zwiedzania i historii również znajdą coś dla siebie. W Ostródzie znajduje się świetnie zachowany zamek krzyżacki, który kusi ciekawymi wystawami. Co jeszcze warto zobaczyć? Na uwagę zasługują kościoły, na przykład Niepokalanego Poczęcia NMP oraz świątynia ewangelicko-metodystyczna. Możecie również wybrać się na spacer w pobliże opuszczonego magazynu kolejowego. 

A noclegi? Sprawdziliśmy w internecie - w pobliskich miejscowościach znajdziemy pokoje za około 140 zł za noc. 

Morze Bałtyckie - Junoszyno

Pewnie mało kto słyszał o tej miejscowości. Niedaleko znajduje się las, który prowadzi do nadmorskiej plaży. Nie dostaniecie się tam samochodem. Wybierzcie rower lub zróbcie sobie spacer. Czy wiecie jednak, że w Junoszynie zatrzymuje się kolejka wąskotorowa? Możecie do niej wsiąść i udać się do pobliskich miejscowości, na przykład do Sztutowa (tam znajduje się obóz KLL Sttuthoff) i popularnej ostatnio Stegny

Ile kosztują noclegi? Na booking.com znajdziemy oferty od około 150 zł za pokój.

Góry Sowie - Srebrna Góra

Twierdza Srebrnogórska to największa atrakcja Gór Stołowych. Ukryta jest w Przełęczy Srebrnej, która dzieli pasmo od Gór Bardzkich. Przewodnicy w historycznych mundurach oprowadzają po zamku i zabawiają zwiedzających różnymi historiami. Kiedy już bliżej poznacie twierdzę, możecie zacząć zdobywać szczyty. Ścieżka prowadząca na Wielką Sowę jest niesamowicie urokliwa. 

Jeśli szukacie dobrego i taniego noclegu, to w okolicznych miejscowościach możecie znaleźć oferty od 115 złotych. 

Zatoka Pucka - Swarzewo

Jest tam stosunkowo płytko, dlatego to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Od Bałtyku dzieli ją jedynie Hel. Podczas pobytu możecie podziwiać zawody żeglarskie i odpoczywać nad wodą. A kiedy już leżenie na plaży się znudzi, udajcie się na długi spacer po wsi. Zwróćcie uwagę na mały skansen rybacki, kapliczkę z 1775 roku oraz groby skrzynkowe z epoki brązu (wykopaliska archeologiczne).

Ceny za nocleg w Swarzewie i okolicach zaczyna się od około 130 zł za dobę. 

DLOWR Atrakcje Karpacz i okolice. Wodospad i wyciąg to punkt obowiązkowy

Więcej o: