Miejsca na piknik w Gdańsku - w klimacie slow life. Wybraliśmy najlepsze lokalizacje

Interesują cię najlepsze miejsca na piknik w Gdańsku? Śniadanie na trawie to stara tradycja, która idealnie wpisuje się w potrzebę odpoczynku od współczesnego świata. Jak zorganizować piknik w samym sercu miasta? Odkryj z nami wszystkie tajemnice Gdańska.

Gdzie wybrać się na piknik w Gdańsku? Alternatywa dla restauracji 

Temperatura nad Bałtykiem bywa kapryśna, ale w ostatnich latach coraz częściej mamy do czynienia z falą upałów. Na poszukiwanie chwili wytchnienia warto wybrać się do Gdańska, gdzie zielone tereny i malownicze plaże zapraszają na rodzinne pikniki. Uczta w plenerze to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi. Z kolei romantyczna kolacja na plaży to idealna sceneria dla zakochanych. Sprawdź z nami ranking miejsc na piknik w Gdańsku, gdzie można rozłożyć koc i zapomnieć o miejskim zgiełku bez menu i wysokich rachunków. 

Spokojne miejsca na piknik w Gdańsku - Park Ronalda Reagana, Wyspa Sobieszewska 

Miejski azyl, czy tajemnicza wyspa nie są tylko wytworem wyobraźni. Spokojne miejsca na piknik w Gdańsku istnieją naprawdę. Sprawdź z nami piknikową mapę Gdańska

  • Park im. Ronalda Reagana 

Powierzchnia parku wynosi 90 ha, to prawdziwa miejska oaza, która rozciąga się na malowniczych terenach w zachodniej części pasma nadmorskiego od Brzeźna, aż po Jelitkowo. Prawdziwą atrakcją parku jest promenada, która prowadzi do morza z molem oraz drzewa owocowe, pozostałości po wcześniejszych ogródkach działkowych. Na terenie parku znajduje się też wyjątkowe miejsce z pamiątkowym pomnikiem papieża Jana Pawła II i prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana.

BEATA KITOWSKA

  • Wyspa Sobieszewska 

Wyspa Sobieszewska to prawdziwy raj dla miłośników pieszych wycieczek, które warto zakończyć piknikiem. Szerokie, piaszczyste plaże i jedno z najpiękniejszych kąpielisk, jakim może pochwalić się polskie wybrzeże, sprawia, że kto raz się tu się tu pojawi, będzie wracał po więcej. Rodzinna biesiada na wyspie to dokonały pomysł na urodziny, ale czas ruszyć w dalszą podróż. Gdzie jeszcze można wybrać się na piknik w Gdańsku? W dalszej części artykułu przybliżamy kolejne urokliwe punkty.

Zobacz wideo Słupsk. Jedno z ciekawszych miast Pomorza. Co zobaczyć?

Lista miejsc na piknik w Gdańsku: Wieża widokowa na wzgórzu Pachołek 

Poszukiwacze mocnych wrażeń powinni się wybrać na wzgórze o nazwie Pachołek (107 m n.p.m). Panoramę miasta można podziwiać tu z 15-metrowej wieży, która może przyprawić o szybsze bicie serca. To idealne miejsce na romantyczny piknik połączony z oświadczynami, ale to miejsce tylko dla zakochanych o mocnych nerwach i bez lęku wysokości. 

Ranking miejsc na piknik w Gdańsku: Plaża Brzeźno - moc atrakcji 

Brzeźno. Tłumy ludzi w pasie nadmorskim i na plażach Brzeźno. Tłumy ludzi w pasie nadmorskim i na plażach  Fot. Bartosz Bańka / Agencja Wyborcza.pl

Szeroka plaża oraz bliskość rozrywek sprawia, że plaża Brzeźno to obowiązkowy punkt na liście najlepszych miejsc na piknik w Gdańsku. Znajdziemy tu liczne ścieżki rowerowe, boiska do siatkówki, park linowy, a nawet zjeżdżalnię wodną. Miłośnicy historii pomorza mogą wybrać się szlakiem strych fortyfikacji z XIX i XX wieku. Kropką nad i jest malownicze molo z widokiem na majestatyczne statki. Plaża Brzeźno to kierunek, w którym nie ma miejsca na nudę. 

Miejsca na piknik w Gdańsku - Grodzisko 

Kolejne miejsce z pięknym widokiem na panoramę miasta. Spacerowicze, którzy będą podążać w kierunku Góry Gradowej, napotkają po drodze ławy i stoły drewniane, które są idealną alternatywą dla tradycyjnego koca. W Grodzisku warto urządzić też sesję zdjęciową, na pamiątkę rodzinnego spotkania. 

Zobacz też: Park Mużakowski: park w stylu angielskim, który warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu!

Więcej o: