Co zwiedzić w Zakopanem? Cztery atrakcje, których nie można pominąć

Co zwiedzić w Zakopanem? Miasto słynie z Krupówek, ale jest tam wiele innych atrakcji, na które warto zwrócić uwagę. Znajdzie się tam coś dla fanów przyrody, sportu, historii i kultury. Obok tych miejsc nie przejdziesz obojętnie.

Zakopane codziennie odwiedza wielu turystów. Większość kieruje się w stronę najsłynniejszej ulicy w mieście, czyli Krupówek. Nic dziwnego, malownicze stoiska, na których znajdziemy ręcznie wykonywane pamiątki, posmakujemy tradycyjnych oscypków i spróbujemy góralskiego alkoholu, są bardzo kuszące. Są jednak inne miejsca, które warto zobaczyć. Co zwiedzić w Zakopanem? Wybraliśmy kilka ciekawych atrakcji, które gwarantują niesamowite przeżycia.

Zobacz wideo Policja pokazała weekendowe obrazki spod Tatr. Tłumy na ulicach i stokach

Więcej informacji na temat pięknych miejsc w Polsce znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Co warto zobaczyć w Zakopanem? Tych miejsc nie możesz pominąć

Z Zakopanego bardzo szybko dotrzemy do górskich ścieżek. Na Gubałówkę możemy wjechać kolejką, z której będziemy podziwiać widoki. To ciekawa atrakcja dla całych rodzin. Warto też wybrać się w wędrówkę na Dolinę Kościelecką, pójść na spacer nad Morskie Oko oraz zdobyć Giewont. Co jeszcze możemy zwiedzić w stolicy polskich gór? Propozycji jest mnóstwo!

Papugarnia Egzotyczne Zakopane
W tym miejscu poznacie ciekawskie i rozmowne papugi. Ptaki chętnie wskakują na ramiona odwiedzających i... potrafią mówić. Co prawda, nie porozumiewają się całymi zdaniami, ale powitanie i powiedzenie "kocham cię" nie jest dla nich żadnym problemem. Sam widok papug zapiera dech w piersiach, bowiem w papugarni jest ich mnóstwo. Każdy gatunek wygląda inaczej. Co ciekawe, w miejscu tym natkniemy się także na wiewiórki i susły.

Iluzja Park
Budynek nieco przypomina Hogwart i znajduje się na Krupówkach. W środku jest wiele pokoi, w których bliżej poznamy prawdziwą iluzję. W jednym pomieszczeniu możemy nawet zobaczyć, jak latają przedmioty! Oprócz tego będziemy mieć okazję do podziwiania piorunów, które uderzają w Giewont. Na szczęście nie są one prawdziwe, to tylko generator. A to jeszcze nie jest wszystko! Iluzja Park może was mocno zaskoczyć.

Myszogród
Myszki są słodkie i często obserwujemy, jak biegają po ścieżkach i łąkach. Co jeśli trafimy do mysiego miasteczka? Takie znajduje się w Zakopanem. Tam zobaczymy myszki jeżdżące malutkimi pociągami, latające statkami i grasujące na stokach narciarskich! Zwierzątek jest tam mnóstwo. Całe przedstawienie obserwuje się za przeszklonymi drzwiami.

Wielka Krokiew
To coś dla fanów skoków narciarskich. W wakacje nie wybierzemy się jednak na konkurs, ale możemy zjechać z Wielkiej Krokwi. Wchodzimy więc do tubingu, który przypomina ponton i osiągamy zawrotną prędkość. Po zjeździe otrzymamy certyfikat i możemy wykupić filmik, którym warto się pochwalić rodzinie oraz znajomym. 

Więcej o: