Miejsca na piknik w Lublinie - 5 najlepszych lokalizacji na śniadanie na trawie

Interesują cię najlepsze miejsca na piknik w Lublinie? Lato w mieście może mieć wiele uroku. Jak wygląda wakacyjna mapa Lublina i czy na terenie miasta można znaleźć prawdziwą oazę? Sprawdź z nami piknikowy przewodnik po wschodniej stolicy Polski.

Gdzie na piknik w Lublinie - historia spotkań na powietrzu 

Tradycja pikniku wywodzi się ze średniowiecza, biesiadowanie pod chmurką zapoczątkowali myśliwi, którzy kameralne uczty urządzali w przerwie pomiędzy polowaniami. W nieformalnym spotkaniu mogło uczestniczyć nawet kilkaset osób. W okresie renesansu bardzo popularne stały się jedwabne namioty, który pozwalały na organizację przyjęcia w ogrodzie bez względu na pogodę. Piknikowanie na dużą skalę zapoczątkowała rewolucja francuska, która sprawiła, że królewskie parki należały odtąd do obywateli. Pod koniec XIX wieku pojawił się koszyk piknikowy z dedykowaną przegródką na każdy przedmiot. Współczesne "śniadania na trawie" można podzielić na spotkania w małym gronie, powszechne pikniki pracownicze, lub w ramach konkretnego święta w danej miejscowości. Gdzie na piknik w Lublinie? Zapraszamy na przewodnik po urokliwych zakątkach. 

Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Ranking miejsc na piknik w Lublinie - top lista miasta inspiracji 

Na mapie Lublina znajdziemy wiele terenów zielonych, które idealnie sprawdzą się podczas wesołych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Ranking miejsc na piknik w Lublinie znajdziesz w dalszej części artykułu. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Spokojne miejsca na piknik w Lublinie - Botanik, Ogród Saski  

Lubelski "Botanik" zdecydowanie można porównać do prawdziwej oazy. Od odgłosów miasta oddziela go ogrodzenie oraz ściana zielni. Na terenie ogrodu można podziwiać egzotyczne rośliny, spędzić miło czas w kawiarni pod chmurką lub urządzić prawdziwy piknik bez obaw o dużą ilość osób dookoła. Prawdziwą atrakcją jest też staw oraz mini wodospad, który przechodzi w wąską rzeczkę, miejsce uwielbiane przez dzieci. Wejście jest płatne, cena biletu normalnego wynosi 10 zł, ulgowy 7 zł. Za dodatkową opcję zwiedzania dworku Kościuszków trzeba dopłacić 3 zł. Jeśli chodzi o ranking na najlepsze spokojne miejsca na piknik w Lublinie, ogród botaniczny jest absolutnym faworytem. 

Wiosna w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Marii Curie SkłodowskiejWiosna w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Ogród Saski to kolejny mocny kandydat, lokalizacja w centrum miasta sprawia, że to prawdziwe zielone serce Lublina. Na terenie ogrodu znajdziemy wiele ustronnych miejsc, gdzie można rozłożyć się na kocu i zapomnieć o zgiełku. Dodatkową atrakcją dla dzieci jest duży plac zabaw, wybieg dla pawi oraz staw z parą łabędzi. 

Ogród Saski w LublinieOgród Saski w Lublinie Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Lista miejsc na piknik w Lublinie - gdzie jeszcze warto się wybrać?

Tereny zielone pod Zamkiem Lubelskim to miejsce, gdzie można wypocząć po intensywnym zwiedzaniu starego miasta i dodatkowo wziąć udział w tematycznej imprezie. Błonie zapraszają nie tylko na piknik, ale też plac zabaw dla dzieci, a po regeneracji w cieniu drzew warto odwiedzić Zamek, gdzie regularnie organizowane są ciekawe wystawy.

Lista miejsc na piknik w Lublinie musi zawierać też Plac Litewski. Centrum miasta to doskonała lokalizacja dla tych, którzy przerwę od obowiązków chcieliby spędzić przy fontannie. Wieczorową porą można tu obejrzeć iluminacje świetlne przy akompaniamencie muzyki.   

Ogród Saski w LublinieFot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Park Ludowy to kolejna odsłona piknikowego Lublina. Podobnie jak w Ogrodzie Saskim znajdziemy tu dużo terenów zielonych, gdzie można urządzić idealną biesiadę. Do parku wiedzie malownicza trasa rowerowa nad rzeką. 

Zobacz też: Dąb Bartek - był świadkiem wielu ważnych wydarzeń w historii Polski. Ile lat ma Dąb Bartek?

Więcej o: