Beskid Żywiecki na weekend. Kilka ciekawych szlaków na górską wędrówkę

Beskid Żywiecki kusi malowniczymi szlakami, dzięki którym można zdobyć górskie szczyty. Możemy udać się na Plisko lub Babią Górę. Taka wędrówka sprawi, że odpoczniemy psychicznie od zgiełku dnia codziennego i sprawdzimy swoją kondycję.

Beskid Żywiecki to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Podczas wędrówek można zdobyć wiele wspaniałych szczytów. Spacer malowniczymi szlakami spraw pozwoli na obserwowanie przyrody i kontemplowanie jej. Jeżeli będziemy mieć trochę szczęścia, na trasie spotkamy zwierzęta, które zamieszkują górskie rejony. 

Zobacz wideo Beskid Żywiecki. Małe rysie z matką uchwycone na fotopułapce. Naukowcy: To ewenement

Więcej informacji na temat górskich szlaków znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Beskid Żywiecki. Kilka ciekawych szlaków, dzięki którym zdobędziesz szczyty

Na beskidzkie szczyty prowadzi wiele tras. Podczas spaceru można podziwiać piękno otaczającej nas przyrody i wsłuchać się w jej melodię. Jest jednak kilka szlaków, które zasługują na szczególną uwagę.

Przełęcz Krowiarki - Sokolica - Kępa - Babia Góra
Babia Góra (nazywana też Diablakiem) to najwyższy szczyt w Beskidzie Żywieckim. Dostać się na nią można czerwonym szlakiem (jest uznany za najłatwiejszy), który zaczyna się w Przełęczy Krowiarek. Trasa prowadzi przez las, a na samym początku musimy pokonać schody. Będziemy mieli również okazję na to, by przyjrzeć się kosodrzewinie. Wędrówka zajmie około 2,5 godziny.

Korbielów - Hala Miziowa - Pilsko
Pilsko mierzy 1557 m n.p.m., a jego główny wierzchołek znajduje się po słowackiej stronie. Wędrówkę rozpoczniemy w Korbielowie i będziemy poruszać się żółtym szlakiem. Szlak prowadzi wzdłuż potoku Buczynka, przez Czarny Gron i Halę Miziową. Od Pilska dzieli nas tylko 30 minut. A cały spacer trwać będzie około 3,5 godziny. Na Hali znajduje się schronisko, w którym można odpocząć.

Żabnica Skałka - Hala Pawlusia - Rysianka
Na Rysiankę prowadzi przepiękny zielony szlak, który zaczyna się Żabnicy Skałce i przebiega przez Halę Pawlusią. Na początku poruszać się będziemy asfaltem, a gdy dojdziemy do drewnianego mostka, przekroczymy granicę lasu. Gdy już dotrzemy na szczyt, zatrzymać się możemy w schronisku lub podziwiać inne górskie szczyty. Na wędrówkę warto zarezerwować sobie 2,5 godziny. 

Rycerka Kolonia - Wielka Racza
Szczyt zdobędziemy, gdy będziemy poruszać się żółtym szlakiem. Rozpoczyna się on w Rycerce Kolonii. Trasa nie jest wymagająca, ale od razu poczujemy, że się wspinamy. Pierwszy odcinek prowadzi przez szeroki pas, potem wejdziemy na leśną ścieżkę. Wielką Raczę zdobędziemy w 1,5 godziny. Na szczycie znajdują się rozległa polana i platforma widokowa.

Soblówka - Hala Rycerzowa - Wielka Rycerzowa
Na Wielką Rycerzową dojdziemy, gdy swoją wędrówkę rozpoczniemy w Soblówce. Żółty szlak prowadzi przez Halę Rycerzową i obfituje we wspaniałe widoki. W pewnym momencie leśna ścieżka jest dość stroma, ale dzięki niej dotrzemy do malowniczej polany. Kolejnym przystankiem będzie Hala Rycerzowa. Tam miniemy bacówkę, a Wielka Rycerzowa jest już w naszym zasięgu. Wędrówka trwa około 1,5 godziny.

Źródło: dziennikzachodni.pl

Więcej o: