Jezioro Śniardwy. Atrakcje, których tu nie brakuje, przyciągają turystów. Te miejsca warto odwiedzić

Jezioro Śniardwy. Atrakcje, które się tam znajdują sprawią, że to będzie niezapomniany urlop. Możecie odwiedzić malownicze krainy, odpocząć nad wodą lub pozwiedzać okoliczne miejscowości. Oto kilka miejsc, które warto zobaczyć.

Okolice jeziora Śniardwy to jedne z najpiękniejszych rejonów w Polsce. Możemy tu spacerować brzegiem jeziora, a ogromną popularnością cieszy się także pływanie łódką i sporty wodne.  Atrakcji, jakie spotkamy w regionie, jest ich mnóstwo, dlatego wybraliśmy kilka miejsc, które warto odwiedzić podczas wakacji lub urlopu.

Zobacz wideo Liczne atrakcje w Poznaniu. Miasto doceniono za granicą


Więcej informacji na temat najpiękniejszych miejsc w Polsce znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Jezioro Śniardwy. Atrakcje turystyczne, które koniecznie musicie zobaczyć

Region słynie z przepięknych i malowniczych widoków. Jezioro otoczone jest lasami, po których możemy spacerować i podziwiać przyrodę. Turyści chętnie rozbijają obozy w ich pobliżu i wybierają się na wycieczkę łódką lub kajakiem. A atrakcji jest jeszcze więcej! 

Wierzba
Położona jest blisko Mikołajek. Uważana jest za jedno z piękniejszych miejsc w rejonie. Tam możecie odpocząć od zgiełku, poleżeć na plaży i popływać w czystej wodzie. Jak się tam dostać? Wystarczy, że wsiądziecie do samochodu lub na prom. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić sobie dłuższy lub krótszy spacer.

Popielno
Miejscowość leży nad samym brzegiem jeziora. Słynie z tego, że hodowane są tam kucyki polskie. Znajdziemy je w stacji badawczej PAN. Nie jest to jednak jedyna atrakcja. W Popielnie podziwiać możemy stare domki, których nie spotkamy w zbyt wielu miejscach. Warto też odwiedzić lokalne muzeum i wybrać się do pobliskiego lasu.

Galindia
Chcecie poznać historię naszych przodków? Koniecznie odwiedźcie tę miejscowość. Lasy, drzewa, figury przedstawiające pradawnych bogów - to wszystko sprawia, że poczujemy się tak, jak dawni mieszkańcy tych rejonów. Turyści mogą zwiedzić skansen i labirynt demonów. Galindia nazywana jest mazurskim Edenem. 

Wakacje na wyspach

Masz ochotę na wakacje na wyspach? Na jeziorze Śniardwy jest ich aż osiem. Największą z nich jest Szeroki Ostrów. Wyspa znajduje się niedaleko miejscowości Niedźwiedzi Róg. Warto się tam wybrać, aby móc podziwiać okolicę, znajduje się tam bowiem pubkt widokowy. Co ważne, na wyspę dostaniemy się nie tylko drogą wodną. Z lądem łączy ją bowiem grobla.

Warto pokusić się także o odwiedzenie kolejnej wyspy. Aby dostać się na Czarci Ostów potrzebna jest łódka. Można tutaj podziwiać dawną fortyfikację, a także dostrzec położoną niecałe dwa kilometry od brzegów jeziora Puszczę Piską.

Więcej o: