Morze Bałtyckie - miejscowości, w których odpoczniesz od tłumów. Skorzystasz z uroków "bezludnych" plaż

Chociaż nad Morze Bałtyckie wybiera się mnóstwo turystów, to są miejsca, w których możemy odpocząć od gwaru, hałasów i tłumów. W niektórych miejscowościach korzystamy z urokliwych plaż, a pobyt tam będzie spokojny. Przygotowaliśmy dla was listę kilku miejsc nad Bałtykiem, które warto odwiedzić.

W popularnych kurortach trudno o odrobinę spokoju. Sezon wakacyjny sprawia, że turyści masowo zjeżdżają się nad Morze Bałtyckie. Restauracje są przepełnione, a na plaży trudno jest o wolne miejsce. Na szczęście są miejsca, w których możecie odpocząć od hałasu i zgiełku. W popularnych miastach są mało znane plaże, których tłumy nie oblegają. Gdzie jeszcze warto się wybrać? Pojedźcie do miejscowości, które nie są tak bardzo powszechne, jak Władysławowo, Mielno lub Krynica Morska.

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Więcej wiadomości o wakacjach i podróżach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Morze Bałtyckie - miejscowości, w których odpoczniesz od tłumów

Odpoczynek nad Bałtykiem nie musi wiązać się z tym, że będziemy się czuć niekomfortowo. Nad morzem leży wiele miejscowości, które nie są oblegane przez turystów. Na plażach łatwo znaleźć wolne miejsce, a hałasu praktycznie nie doświadczymy. 

Piaski
Krynica Morska to popularny kierunek wśród turystów, ale Piaski to ta część miasta, w której możemy liczyć na spokój. Tamtejsza plaża jest mała, więc nie ma na niej ścisku. Co ciekawe, w pobliżu znajduje się także plaża nudystów, na której możemy zrzucić ubrania. 

Białogóra
Wioska otoczona jest lasem. Żeby dostać się na plażę, musimy wybrać się na kilometrowy spacer. To sprawia, że turystów w tej letniskowej wiosce jest mniej niż w sąsiednich miejscowościach. Znajdziemy tam też smażalnię rób oraz stoiska z goframi.

Lubiatowo
Tam możemy skorzystać z campingu, dzięki któremu tanio odpoczniemy nad Morzem. Chociaż w Lubiatowie znajdziemy sporo pensjonatów, to infrastruktura turystyczna jest ograniczona. Miejscowość od plaży dzielą dwa kilometry. Najlepiej wybrać się tam pieszo.

Słajszewo

Wioska od morza oddalona jest o 5-6 km. Czeka nas więc dłuższy spacer. Nawet jeśli do lasu dojedziemy samochodem, to dalszą drogę musimy przebyć pieszo. Tyle samo dzieli Słajszewo od Łeby, ale droga jest mniej wymagająca, dzięki temu na plaży w pobliżu wioski nie spotkamy zbyt wielu turystów.

Gąski
Miejscowość z roku na rok się rozrasta, ale nadal możemy odpocząć tam od tłumów. Co można robić w Gąskach oprócz leżenia na plaży i pływania w Morzu Bałtyckim? Warto wybrać się do XIX-wiecznego zespołu parkowego i zobaczyć latarnię morską.

Więcej o: