Wakacje w Polsce bez tłumów. Nieoczywiste kierunki, które pozytywnie zaskoczą. Na liście m.in. Kaszuby

Jeśli szukasz ciekawych kierunków na urlop, wcale nie musisz wyjeżdżać za granicę! Sprawdź wakacje w Polsce bez tłumów. Nieoczywiste kierunki, które mają wiele do zaoferowania i mogą pozytywnie zaskoczyć. Wśród atrakcyjnych kierunków znalazły się m.in. Kaszuby, Podkarpacie i Mazury w dzikiej odsłonie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje w Polsce mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, warto jednak poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego miejsca. Na mapie nie brakuje cichych, klimatycznych i niszowych kierunków z daleka od tłumów, turystów i zgiełku. Sprawdź, który region oferuje najciekawsze atrakcje, widoki i oferty.

Nie rezygnuj z wakacji w Polsce, wybierz niszowe miejscowości!

Wypoczynek w kraju wcale nie musi ograniczać się do wyjazdu w Tatry czy nad Bałtyk, nawet jeśli chcemy obrać te kierunki, warto postawić na mniejsze miejscowości, które nie są szczególnie popularne. Przygotowaliśmy niestandardowe propozycje na wyjazd, które urzekają brakiem tłumów, straganów z pamiątkami, hałasem i zgiełkiem. Atutem jest bliskość z naturą, cisza, brak kolejek i pośpiechu. Pierwszą propozycją są Kaszuby - ciekawy, bardzo zróżnicowany region, który obejmuje fragment polskiego wybrzeża, gęste lasy oraz malownicze jeziora.

To prawdziwa gratka dla wszystkich osób ceniących sobie piękno natury, żeglarstwo i zabytki. Przez wielu ten region uważany jest za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Nic w tym dziwnego, Pojezierze Kaszubskie jest wyjątkowo piękne, a jego najwyżej położony fragment potocznie nazywa się Szwajcarią Kaszubską. Za najbardziej malowniczą część, uważa się okolice Szymbarku. Do malowniczych i urokliwych zalicza się także miejscowość położoną nad jeziorem Łebsko - Kluki to typowa Kaszubska wieś, która oferuje wiele dóbr regionu takich jak tradycyjna architektura, wspaniałe jedzenie czy miejscowy skansen, który zdradza historię miejsca. 

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Podkarpacie - wakacje w Polsce z daleka od tłumów

Kolejnym miejsce, które warto odwiedzić to Podkarpacie. Wiele osób zna region ze względu na popularne Bieszczady, natomiast można znaleźć tu o wiele więcej atrakcji. Jedną z nich jest szlak podkarpackich zamków i pałaców, które są położone w malowniczym anturażu gór i lasów. W wielu z nich możemy zwiedzać muzea i podziwiać ciekawe eksponaty. Ponadto region oferuje spektakularny Szlak Architektury Drewnianej, który oferuje aż 127 obiektów np. cerkwie bojkowskie, ukraińskie, prawosławne i greckokatolickie. Podkarpacie to także miasta zdrojowe -  Iwonicz Zdrój i Rymanów-Zdrój to miejscowości słynące z uzdrawiających właściwościach wód. Beskidzie Niskim, otoczony jest pięknymi lasami, wzgórzami, dzięki czemu można stąd ruszyć na piękne wędrówki licznymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Podziwiać możemy także słynne szwajcarskie budownictwo, urocze parki i malownicze, górskie widoki. 

Bory Tucholskie, czyli niesamowite woj. kujawsko-pomorskie

Jednym z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce są właśnie Bory Tucholskie - kraina wciśnięta pomiędzy Kaszuby, Kociewie i Krajnę. Okolica to przede wszystkim świat zwierząt, roślin i jezior. Jest to cel turystów ze względu na Park Narodowy, spokój, piękne widoki, odpoczynek, możliwość zbierania grzybów, wycieczki rowerowe, jeziora oraz różne atrakcje dla rodzin z dziećmi. W sezonie letnim korzystać możemy z wielu dóbr okolicy takich jak liczne szlaki piesze i rowerowe, spływy kajakami, wieża widokowa, leśne ścieżki przyrodnicze i wszechobecna natura. To wspaniałe miejsce warto poznać i zobaczyć zwłaszcza w wakacje.  

Więcej o: