Gdzie wyjechać na wakacje w Polsce? Trzy miejsca, gdzie nie należy spodziewać się tłumów

Zbliżają się wakacje. Wielu z nas już planuje urlop i rozgląda się za korzystnymi ofertami. Są tacy, którym tłumy nie przeszkadzają i chętnie wyjeżdżają w najbardziej oblegane miejsca w Polsce. Jeżeli jednak zależy nam na ciszy i spokoju, warto rozważyć rejony mniej uczęszczane przez turystów. Gdzie odpoczniemy bez tłumów?

Wakacje w Polsce nie muszą oznaczać wyjazdu do Zakopanego, na Mazury czy wypoczynku na nadbałtyckich plażach. Warto dać szansę mniej popularnym, jednak równie pięknym miejscom. Tam również wypoczniemy, nie musząc przy tym martwić się korkami na drogach, tłumem na plaży czy brakiem wolnych miejsc w restauracjach.

Zobacz wideo Marta Wierzbicka na wakacjach na Mazurach

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Podlasie: Biebrzański Park Narodowy i nie tylko

Podlasie nie jest tak popularne wśród turystów, jak Mazury, jest jednak nie mniej urokliwe. To świetna opcja dla tych, którzy preferują wypoczynek wśród zieleni: znajdują się tam liczne lasy, puszcze, cztery parki narodowe jeziora i rzeki. Warto odwiedzić Puszczę Białowieską (jeden z najczystszych rejonów Polski, w którym zachowały się jedne z ostatnich i największych fragmentów lasu pierwotnego nizin europejskich), Supraśl (znane podlaskie miasto-uzdrowisko z licznymi szlakami rowerowymi) oraz Biebrzański Park Narodowy.

Roztocze - polski odpowiednik Toskanii

To kraina geograficzna łącząca Wyżynę Lubelską z Podolem. To także najbardziej nasłoneczniony region w Polsce, znany z dziewiczej przyrody, czystego powietrza, krystalicznej wody i pięknych widoków.

Jedną z największych atrakcji Roztocza jest Rezerwat Czartowe Pole leżący w obrębie Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej. Warto odwiedzić także wieżę widokową w Suścu, z której rozpościerają się widoki na roztoczańskie pola. Szczególnie pięknie prezentują się przed zachodem słońca.

Łagów - polecany na kajaki i na rowery

To niewielka miejscowość w województwie lubuskim. Jest umiejscowiona między Jeziorem Ciecz a Jeziorem Łagowskim, które niegdyś stanowiły jeden akwen.

Łagów posiadał niegdyś prawa miejskie, ale utracił je w latach 30. ubiegłego wieku. Największą atrakcją tej wsi jest średniowieczny gotycki zamek joannitów z XIV wieku, który służył im aż do początków XIX wieku. W miejscowości tej znajdują się również piękne lasy bukowe oraz ścieżki rowerowe. Co roku pod koniec sierpnia odbywa się tam huczna impreza o nazwie "Łagowskie Lato Filmowe", w trakcie której do Łagowa przyjeżdża wiele osób znanych ze świata filmu.

Więcej o: