Majówka w 2022 r. nad polskim morzem? Pięć miejsc, które warto odwiedzić wiosną

Majówka 2022 zbliża się wielkimi krokami. Jeśli nadal nie macie planów i dopiero zastawiacie się, gdzie spędzić długi weekend, zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami wiosennego wypadu nad polskie morze.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Szukacie pomysłów na ciekawe spędzenie tegorocznej majówki? Nie macie pojęcia, gdzie zabrać swoje dzieci? Proponujemy wyjazd nad polskie morze. Gdzie konkretnie? Wybraliśmy pięć nadbałtyckich miejscowości, które warto odwiedzić. Sprawdźcie sami!

Majówka 2022 - Darłowo. Tą promenadą warto się przespacerować

Pierwszym miejscowością na naszej liście jest największe miasto powiatu sławieńskiego (województwo zachodniopomorskie) - Darłowo. Co wyróżnia to miejsce od innych? Rozsuwany most z latającym spodkiem, który łączy wschodnią i zachodnią część miasta. Budowla ta jest jedyną taką konstrukcją w całej Polsce, więc tym bardziej zasługuje na uwagę. Oprócz tego Darłowo słynie z przepięknej, nadmorskiej promenady, co czyni go idealnym wyborem dla miłośników długich spacerów.

Zobacz wideo Hel jest piękny, ale takiego go jeszcze nie widzieliście

Majówka 2022 - Hel. Okolicę można tu oglądać po pokonaniu niemal 200 schodów

Miejscowość znajdująca się na samym końcu Mierzei Helskiej jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych lokacji nad Bałtykiem. Na Helu nie brakuje atrakcji. Jakich? Warto wspomnieć o słynnym fokarium, które jest chętnie odwiedzane zwłaszcza przez rodziców z dziećmi. Innym ciekawym miejscem jest Muzeum Helu, które z pewnością spodoba się miłośnikom historii. Nie można też zapominać o pięknych, piaszczystych plażach i możliwości uprawiania sportów wodnych maści wszelakiej. Warto także pokusić się o wejście na latarnię morską. Po przejściu 197 schodków można podziwiać widok na całą okolicę.

Majówka 2022 - Kołobrzeg. Warto tu spędzić nie tylko lato

Na północy województwa zachodniopomorskiego znajduje się kolejna godna uwagi miejscowość - Kołobrzeg. Można znaleźć tu jeden z największych w kraju portów rybackich. Skoro jest tam port, nie brakuje również świeżych ryb. Te można kupić na działającym przez pięć dni w tygodniu targu. Kołobrzeg jest także świetnym miejscem na romantyczną wycieczkę we dwoje. Świetnym dowodem jest tzw. bindaż grabowy, czyli gęsty szpaler drzew, których gałęzie tworzą ciasne sklepienie. To idealne miejsce na spacer.

Majówka 2022 - Łeba. Można stąd wyruszyć w rejs i... podziwiać motyle

Łeba kojarzy się przede wszystkim z rejsami. Można tu wyruszyć bowiem zarówno w rejs wycieczkowy, jak i wędkarski. Warto to zrobić, aby poznać miasto od strony morza. Z jakich atrakcji jeszcze warto skorzystać, odwiedzając Łebę? Z pewnością godne polecenia jest Muzeum Motyli z kolekcją ponad 3500 tych (i nie tylko tych) owadów. Kolejną ciekawostką są ruchome wydmy, które można zobaczyć właśnie w okolicy Łeby.

Majówka 2022 - Ustka. Znajdziesz tu zabytkową latarnię morską

Ostatnim polecanym przez nas miejscem jest Ustka. Co ciekawego można tam zobaczyć? Przede wszystkim - latarnię morską, która została wpisana na oficjalną listę zabytków. Kolejnym punktem do odwiedzenia może być także Muzeum Ziemi Usteckiej. Znajdujące się w nim zdjęcia i eksponaty z okresu XIX i XX wieku pięknie prezentują historię tego miasta. Innymi wyjątkowymi lokacjami godnymi odwiedzenia są: Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa (niektóre, prezentowane tam sprzęty pochodzą z XVII wieku!) oraz Muzeum Mineralogiczne.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: