Miejsca w Polsce idealne na weekend. Te zakątki kraju są pełne atrakcji i niezapomnianych widoków

Weekendowa wycieczka może być świetnym sposobem na odpoczynek. Gdzie w Polsce na weekend? Niezależnie od tego, czy wybierzemy najniżej położony punkt w Polsce, czy najmniejsze województwo - może nas tam czekać wiele atrakcji. Prezentujemy kilka propozycji.

Polska kryje wiele atrakcji, o których można nie mieć pojęcia. Nawet jeśli regularnie wybieramy się w podróż po kraju, są takie zakątki które wydają się niepozorne, a w rzeczywistości są wyjątkowe i piękne. Prezentujemy najciekawsze miejsca, które mogą okazać się niezapomnianą wyprawą dla całej rodziny. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szlezwik-Holsztyn - wakacje z pupilem

Te obiekty UNESCO w Polsce cię zaskoczą. Są idealne na krótki urlop

W południowej Małopolsce znajdziemy wyjątkowe budowle wpisane na światową listę UNESCO. Jeśli wybierzemy się tam na weekend, możemy zawiesić wzrok na przykład na drewnianych kościołach. Binarowa, Blizne, Dębno, Haczów, Lipnica Murowana, Sękowa — to miejsca o niesamowitym klimacie, które stanowią doskonały przykład różnych aspektów tradycji budowlanych kościołów średniowiecznych w kulturze rzymsko-katolickiej. Dawniej fundowały je rodziny szlacheckie. 

Największe jezioro w Polsce, czy najwyższy wodospad w Polsce? Oba te miejsca zachwycają

W ciepłe dni, które nadejdą już niedługo, warto wybrać się na weekend nad największe jezioro w Polsce. Mowa oczywiście o jeziorze Śniardwy. Co ciekawe, jedną z atrakcji w okolicach jeziora stanowi ogromna wierzba, która zdaniem mieszkańców jest najpiękniejsza w okolicy. Wierzba położona jest pomiędzy jeziorem Śniardwy, Bełdany i Mikołajskim – kilka kilometrów od niezwykle popularnych Mikołajek. Dla małych i dużych atrakcją może być także Galindia — jest to skansen przypominający o zamieszkujących dawniej na tamtych terenach Galindach. O obrzędach i wierzeniach opowiada przewodnik w towarzystwie już kultowego, ogromnego psa, który pozwala na głaskanie i uwielbia wizyty turystów.

Ciekawą atrakcją w kraju, którą można śmiało zobaczyć w weekend jest najwyższy wodospad. To Siklawa w górach, a dokładniej znajdująca się w Dolinie Pięciu Stawów. To absolutna duma Polski, ze względu na rozmiar i wygląd, który niemal zapiera dech w piersiach. Dolina Pięciu Stawów to idealne miejsce na odpoczynek, ze względu na świeże powietrze i liczne szlaki turystyczne.

Najniżej położony punkt w Polsce to także pomysł na weekendowy urlop

Raczki Elbląskie to najniżej położony punkt w Polsce. W Raczkach Elbląskich znajduje się rekordowa depresja, czyli teren położony poniżej poziomu morza — całe 180 cm. To miejsce łatwo znaleźć ze względu na oznaczenia PTTK. Jeśli nie masz ochoty na spacer po górach — to miejsce będzie idealne. Niecałe 30 km od tego miejsca znajduje się Malbork. Jeśli nie widzieliście nigdy legendarnego zamku, to koniecznie trzeba to nadrobić. Niewiele dalej — w Elblągu atrakcję stanowią obszary wodne do żeglowania.

Więcej o: