Stoki narciarskie bez tłumów w Polsce. Będą idealne na weekendowy wypad

Tłok i kolejki często zniechęcają nas do wyjazdów na narty. Okazuje się jednak, że w naszym kraju istnieją stoki bez tłumów w sezonie zimowym. Oto trzy miejsca, które warto poznać, jeśli szukasz pomysłu na weekendowy wyjazd.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Perfekcyjne zdjęcia z podróży? Pilnuj tych pięciu zasad!

Jak uniknąć tłumów na stokach i kolejek do wyciągów? Warto przede wszystkim poszukać miejsc, które cieszą się nieco mniejszą popularnością. Oto trzy propozycje na weekendowy wyjazd. 

Stoki narciarskie idealne na weekendowy wyjazd: Litwinka

Nasze zestawienie otwiera Litwinka Grapa, czyli stacja, która znajduje się niedaleko Białki Tatrzańskiej we wsi Czarna Góra. Ośrodek ten powstał w 2010 roku. Jak dowiadujemy się ze strony skiinfo.pl:

Szerokie niebieskie i czerwone trasy zjazdowe obsługiwane przez nowoczesną wyprzęganą 4-osobową kolej krzesełkową o długości 900 m (różnica wzniesień 151 m) i przepustowości 2 400 osób/h idealnie nadają się dla adeptów sztuki narciarskiej i miłośników jazdy carvingowej.
 

Tatrzański Park Narodowy zrewitalizuje stok narciarski na Nosalu wraz z nową infrastrukturą Legendarna trasa "K" wraca. Jest ratunek dla symbolu Zakopanego

Stoki narciarskie idealne na weekendowy wyjazd: Ustrzyki Dolne

A może chcielibyście wybrać się w Bieszczady? W pobliżu Ustrzyk Dolnych znajdują się dwie stacje narciarskie bez tłumów. Są to:

  • Stacja Gromadzyń - działaują tu dwa wyciągi.
  • Stacja Laworta - główna trasa mierzy 1250 m. Co ciekawe, znajduje się tu jedyny w Bieszczadach wyciąg krzesełkowy. 

Stoki narciarskie idealne na weekendowy wyjazd: Szelment

Nasza ostatnia propozycja jest dosyć nietypowa, gdyż pochodzi nie z południowej, a północno-wschodniej części Polski. Mowa o WOSiR SZELMENT. Ten kompleks wyciągów narciarskich leży na pograniczu gmin Szypliszki i Jeleniewo na Suwalszczyźnie. To idealna opcja zwłaszcza dla początkujących narciarzy oraz rodzin z dziećmi. 

Do dyspozycji gości przygotowano tam sześć oświetlanych narciarskich tras zjazdowych, pięć wyciągów o długości od 300 do 400 metrów, a także jeden 100-metrowy wyciąg dla dzieci. Co istotne, wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone. Dodatkowym atutem tego miejsca jest hotel, wypożyczalnia oraz gastronomia. 

 

Może cię także zainteresować:

Zachwycające wieże widokowe na Suwalszczyźnie Zachwycające widoki z wież na Suwalszczyźnie - m.in. na najgłębsze jezioro w Polsce

Więcej o: