Miasta, które leżą nad Wartą, czyli dokąd warto pojechać jeszcze tego lata! Nie tylko Poznań

Miasta, które leżą nad Wartą to między innymi Poznań, Częstochowa i Gorzów Wielkopolski. W dzisiejszym artykule zajmiemy się atrakcjami turystycznymi z tych właśnie rejonów. Zapraszamy do lektury.
Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Najciekawsze miasta, które leżą nad Wartą - Poznań

Najciekawsze miasta, które leżą nad Wartą to między innymi Poznań. Historyczna stolica Wielkopolski przyciąga nie tylko z powodów turystycznych, ale i tych zarobkowych i edukacyjnych. Co więcej, Poznań jest miastem, które budzi ciekawość także wśród obcokrajowców. Co zatem możemy zobaczyć? Przejdźmy do sedna.

 • Poznański Rynek to absolutnie obowiązkowy punkt zwiedzania jeżeli chodzi o atrakcje turystyczne. Określa się, że poznańska starówka jest trzecią co do wielkości w Polsce. Liczne restauracje, klimatyczne uliczki, ciekawa architektura, tworzą niezwykły klimat do spacerów wieczorową porą. Zwłaszcza przy blasku ulicznych lamp.
 • Ratusz to budowla, która została skonstruowana aż 800 lat temu. Niestety w przypadku burzliwej historii wojennej, budowla musiała zostać praktycznie w całości zrekonstruowana. Ponowna budowa zajęła dekadę. W aktualnych czasach znajduje się tam wyjątkowe muzeum nawiązujące do historii miasta.
 • Maltańskie jezioro to sztuczny zbiornik wodny, który jest chętnie odwiedzany głównie w okresie lata. Niezwykłą atrakcją jest także pływająca fontanna, która zapewnia dodatkowe orzeźwienie w upalne dni. Na jeziorze organizowane są liczne zawody sportowe.
 • Poznańskie Nowe ZOO przypadnie do gustu zwłaszcza maluchom. Zwierzęta z całego świata można oglądać przez okrągły rok. To idealne rozwiązanie na weekendowy rodzinny wypad.
 • Słynna Malta to atrakcja dla fanów wszelakich aktywności. Znajduje się ona nieopodal wcześniej wymienionego jeziora. Znajdzie się coś tu dla dużych i małych. Pola golfowe, place zabaw, parki linowe i kawiarnie dla spragnionych odpoczynku rodziców.

PoznańPoznań Macb3t, pixabay

Miasta, które leżą nad Wartą. Lista nie może istnieć bez Częstochowy

Jakie miasta leżą nad Wartą? Lista, którą prezentujemy, musi zawierać Częstochowę. To jedno z bardziej popularnych miast Polski. Dzieje się to za sprawą bogatej historii miejsca, organizowanych eventów i pielgrzymek. Oto kilka z kluczowych miejsc turystycznych:

 • Ratusz miasta to nawiązanie do powstania Częstochowy. Ponadto znajduje się tu główna siedziba Muzeum oraz miejsce urzędowania władz miejskich.
 •  Muzeum Zapałek w Częstochowie to fenomen na skalę światową. Historyczna linia produkcyjna pochodzi z lat 30. XX wieku. Z kolei sama zabudowa z XIX w. Poznanie tej zabytkowej perełki to nie lada okazja dla miłośników techniki.
 • Sanktuarium i Klasztor Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie. Początki klasztoru sięgają już XIV wieku. Największym zainteresowaniem cieszy się tu zwłaszcza Kaplica Matki Bożej z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, który słynie z wielu cudów i uzdrowień.
 • Park Miniatur Złota Góra to miejsce, w którym możemy zobaczyć miniatury budowli sakralnych z całego świata. Ponadto znajdziemy tam plac zabaw z licznymi udogodnieniami. Kulki, trampoliny, dmuchane tory, parki linowe, salon gier i wiele innych.

OENSTOCHOVÁ - CZĘSTOCHOWA. Znana jest jako miasto pielgrzymkowe i rzeczywiście, Sanktuarium i klasztor paulinów na Jasne Górze są jej najmocniejszą stroną. Do cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, zwanej też Czarną Madonną, co roku pielgrzymują 4 miliony katolików! z całego świata.OENSTOCHOVÁ - CZĘSTOCHOWA. Znana jest jako miasto pielgrzymkowe i rzeczywiście, Sanktuarium i klasztor paulinów na Jasne Górze są jej najmocniejszą stroną. Do cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, zwanej też Czarną Madonną, co roku pielgrzymują 4 miliony katolików! z całego świata. Sanktuarium na Jasnej Górze Częstochowa/shutterstock

Miasta warte odwiedzenia, które leżą nad Wartą - Gorzów Wielkopolski

Miasto warte odwiedzenia, które leży nad Wartą to także Gorzów Wielkopolski. Jest to trzecie wybrane przez nas miejsce, które potrafi zachwycić każdego turystę. Jakie atrakcje czekają na przybyłych? Sprawdź poniżej:

 •  Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, budowla pochodzi z XIII wieku i jest wykonana w stylu gotyckim. Centralną część budowli stanowi główny ołtarz tryptykowy.
 • Rynek i Aleja Sławnych, to doskonałe miejsce na długie spacery. Na Rynku nie tylko zobaczymy przepiękne budowle, ale także odwiedzimy aleję Sławnych, która została stworzona z myślą o lokalnych artystach.
 • Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta możemy podziwiać tam cuda techniki i przemysłu oraz militariów.
 • Filharmonia Gorzowska - znajdująca się w niej sala koncertowa jest miejscem artystycznego wyrazu przeznaczonym aż dla 600 widzów.
 • Festiwale i koncerty - w okresie lata Gorzów tryska życiem. Możemy doświadczyć wówczas licznych występów zespołów tanecznych i muzycznych bandów.

Zobacz też: Miasta, które leżą nad Sekwaną - poznaj wyjątkowe zakątki Francji. Nie tylko Paryż

Więcej o: