Miasta, które leżą nad Wisłą, czyli gdzie warto wybrać się na weekend. Nie tylko Kraków i Warszawa

Miasta, które leżą nad Wisłą, cieszą się niezwykłą popularnością wśród turystów. Odwiedź urokliwe zakątki naszego kraju i poznaj ich historię. Sprawdź, które miasta należy koniecznie zobaczyć i dlaczego. Oto mini przewodnik po najpiękniejszych miastach nad Wisłą.
Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Jakie miasta leżą nad Wisłą i dlaczego warto je odwiedzić?

Jakie miasta leżą nad Wisłą i czemu warto się do nich wybrać? Spieszymy z odpowiedzią! Nie bez przyczyny zwykło się mówić: "cudze chwalicie, swego nie znacie". Mamy wiele miast, w Polsce, które z całą pewnością mogą być dobrym kierunkiem na weekendowy wypad. Przedstawiamy kilka nadwiślańskich miast, które warto zobaczyć.

Najciekawsze miasta, które leżą nad Wisłą - Wisła

Najciekawsze miasta, które leżą nad Wisłą? Wisła to z pewnością jedna z mocnych pozycji, która powinna znaleźć się na każdej turystycznej liście. Kojarzona jest głównie ze skokami narciarskimi. W 2013 roku została okrzyknięta jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości. Wisła to także miasto rodzinne skoczka narciarskiego Adama Małysza. Jednakże zimowe atrakcje i sporty to nie jedyne rzeczy, jakie ma do zaoferowania turystom. W Wiśle znajdziemy mnóstwo obiektów historycznych, które zaskoczą niejednego pasjonata. Jednym z przykładów jest Beskidzkie Muzeum, znajdujące się w zabytkowym budynku z 1794 roku. Innym ciekawym obiektem jest Zameczek Myśliwski Habsburgów, który został wybudowany w połowie XIX wieku. Wisła to również piękne krajobrazy, dobre jedzenie, regionalne przysmaki i fantastyczni ludzie. To idealne miejsce na dłuższy lub krótszy wypad.

Narciarze w Wiśle / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNENarciarze w Wiśle / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Daniel Jedzura / Shutterstock / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Miasta warte odwiedzenia, które leżą nad Wisłą? Sandomierz, czyli miasto siedmiu wzgórz

Wybierając miasta warte odwiedzenia, które leżą nad Wisłą, warto skierować swoje kroki w stronę Sandomierza. Miasto jest usytuowane na siedmiu wzgórzach Niziny Nadwiślańskiej. Sandomierz jest wspaniałym miejscem dla miłośników ciekawostek historycznych. Tamtejszy zamek z 1480 roku to nie lada gratka dla fanów historii. Latem miasto organizuje liczne festyny tematyczne, które przyciągają tłumy.

SandomierzSandomierz Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl

Miasta, które leżą nad Wisłą. Lista musi zawierać Kraków

Przez cały rok bardzo chętnie są odwiedzane miasta, które leżą nad Wisłą. Lista najpopularniejszych miejsc nie może istnieć bez Krakowa. Stolica Małopolski jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Dzieje się to za sprawą bogatej historii, przysmaków, mieszkańców i oczywiście licznych atrakcji. Światowe miasto to ulubiony kierunek nie tylko Polaków, ale i obcokrajowców. Prawdziwym hitem jest tutaj Zamek na Wawelu, Smok Wawelski, Rynek Główny, Sukiennice, Kopiec Kościuszki, Kościół Mariacki czy Floriańska Brama. W Krakowie znajdą się atrakcje zarówno dla dużych jak i małych.

Kopiec Kościuszki, Kraków. Zdjęcie ilustracyjneKopiec Kościuszki, Kraków. Zdjęcie ilustracyjne Curioso.Photography/shutterstock

Miasta, które leżą nad Wisłą. Nie zapomnij o stolicy Polski

Warszawa to miasto, które leży nad Wisłą i jest bardzo chętnie odwiedzane przez licznych turystów, nie tylko z Polski. Dynamiczna aglomeracja zaskakuje i zachwyca coraz szersze grono ludzi. Stolica z całą pewnością rozbudza apetyty ludzi chcących osiągnąć zawodowy sukces, jednakże jest to także doskonały wybór na weekendowy wypad. Turyści będą mogli cieszyć się widokiem Starego Miasta i licznych zabytków. W okresie lata polecamy skorzystać z romantycznych rejsów po rzece. Liczne festiwale muzyczne i tętniące nocnym życiem kluby będą niczym wisienka na podróżniczym torcie.

WarszawaWarszawa shutterstock

Zobacz też: Opuszczone wsie w Polsce. Dowiedz się, gdzie je odnajdziesz

Więcej o: