Chcesz pracować zdalnie z dowolnego zakątka świata i o nic się nie martwić? Z tym sprzętem jest to możliwe

Przed nadejściem pandemii mało kto myślał o porzuceniu dotychczasowego trybu życia i pracy zdalnej, na przykład z drugiego krańca świata. Przydomek "cyfrowego nomada" zarezerwowany był dla nielicznych. Większość firm wymagała od etatowych pracowników codziennej, minimum ośmiogodzinnej obecności w biurze. Jednak czasy zmieniły się diametralnie. Dziś coraz więcej osób wybiera słoneczny home office z widokiem na morze lub góry. Warto być na to przygotowanym i zadbać o odpowiedni sprzęt, który sprawdzi się w każdych warunkach i sprosta wszelkim wymaganiom.

Od 2020 roku okazuje się, że praca zdalna nie musi być przywilejem dla wybranych. Około 20 procent zatrudnionych w Polsce musiało wykonywać służbowe obowiązki w nie zawsze sprzyjających warunkach domowych. Nierzadko szara aura za oknem, absorbujące uwagę dzieci, które z dnia na dzień zamknięto w czterech ścianach, wprowadzanie kolejnych obostrzeń i ograniczeń – to wszystko spowodowało, że coraz więcej osób zaczęło myśleć o zmianie otoczenia i podróży w dalekie kraje. Przed taką wyprawą trzeba jednak zadbać o to, aby tysiące kilometrów od domu czuć się komfortowo i móc spokojnie pracować. Szczególnie jeśli w perspektywie jest kilkumiesięczny pobyt w obcym miejscu. Podpowiadamy, jaki sprzęt sprawdzi się podczas home office nawet w odległych zakątkach świata.

Nie trać łączności z biurem

Przede wszystkim upewnij się, że w miejscu, do którego wyruszasz, będzie sprawnie działał system wi-fi. Wadliwe połączenie może nie tylko wytrącić Cię z równowagi, ale także nadwyrężyć cierpliwość Twojego szefa. W pracy często pobieramy pliki, bierzemy udział w telekonferencjach, a więc niezawodny Internet to podstawa.

Naładuj baterie

Niezależnie od tego, czy pracujesz w hotelowym pokoju, czy w kawiarni przy plaży, warto mieć ze sobą powerbank. Nie zawsze bowiem w pobliżu dostępne jest gniazdko, a trzeba też brać pod uwagę przerwy w dostawie prądu. W takich warunkach głównym atutem sprzętu jest jego funkcjonalność i niezawodność. Wygląd schodzi na drugi plan. Powerbank powinien mieć dużą pojemność, być wytrzymały i przetrwać nawet ekstremalne warunki w podróży.

Dobry ultrabook to podstawa

Przygotowując się do wyjazdu, czasem zapominamy o tym, co kluczowe. A przy pracy zdalnej najważniejszy jest oczywiście mobilny komputer. Nawet jeśli wi-fi będzie działać perfekcyjnie, a bateria zostanie naładowana w stu procentach, do niczego nam się to nie przyda, kiedy nasz laptop zacznie zwalniać albo szwankować.

LG Gram jest idealny na podróżLG Gram jest idealny na podróż LG/Materiały promocyjne

Warto więc zainwestować w sprawdzony sprzęt. Szczególnie godny polecenia jest LG gram – lekki, wytrzymały i działający dzięki akumulatorowi przez wiele godzin. Ekran o proporcjach 16:10, czyli bez ramek, wygodna klawiatura i touchpad sprawiają, że efektywność pracy poza domem osiąga zdecydowanie wyższy poziom. Rekomenduje go znana podróżniczka – Martyna Wojciechowska.

LG gram pasuje do mnie, bo zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym stawiam na wysoką jakość oraz nieoczywiste rozwiązania. Superlekki komputer o wojskowej wytrzymałości to najlepsze możliwe połączenie. Mogę go używać do pracy podczas home office, ale także w trakcie wyjazdów na krańce świata. Rozpoczynam właśnie swą podróż jako ambasadorka marki LG, która jest dla mnie symbolem nowoczesności oraz otwartości na zmiany. I czuję, że to będzie wspaniała przygoda, bo przecież Life’s Good.

Martyna Wojciechowska wybrała LG Gram LGMartyna Wojciechowska wybrała LG Gram LG materiał promocyjny

Ultrabooki LG gram niezawodnie współpracują ze słuchawkami bezprzewodowymi, takimi jak np. LG TONE Free FN7 z funkcją UVnano i aktywną redukcją szumów ANC. Te zaś dobrze się sprawdzą zarówno w pracy, np. do rozmów biznesowych, jak i podczas relaksu, uprawiania sportu – są odporne na zachlapania, czyli deszcz i pot. Można je ładować klasycznie, w etui lub kładąc na ładowarce bezprzewodowej.

LG Gram jest lekki i wygodnyLG Gram jest lekki i wygodny LG/Materiały promocyjne

Tylko do 30 maja wszystkie modele LG gram dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnym pakiecie z monitorem 27" ERGO albo monitorem gamingowym 27" Ultra Gear GL850 lub przenośnym projektorem LG PF50KS https://www.lg.com/pl/promocje/gram2021.

Więcej o: