Wiosenny wyjazd - morze czy góry?

Morze i góry to dwa, zupełnie odmienne regiony, które są najpopularniejszymi kierunkami wyjazdów - nie tylko tych wiosennych, ale także wakacyjnych czy zimowych. Można powiedzieć, że znajdują się one na dwóch przeciwległych biegunach - nie tylko pod względem geograficznym, ale także, jeśli chodzi o możliwości spędzania czasu czy szeroko rozumiany relaks. Zobacz, czym różni się wypoczynek w tych regionach i nastrój się na wymarzony odpoczynek.

Majestatyczne górskie widoki czy niemal nieskończony krajobraz Morza Bałtyckiego - mimo, że oba zachwycająco piękne, to oferują jednak nieco inną formę odpoczynku. Wiele osób nie wyobraża sobie roku bez wyjazdu w góry, z kolei dla innych nie zobaczyć Bałtyku w ogóle nie wchodzi w grę. Podczas planowania wyjazdu, warto zwrócić uwagę na usługi oferowane przez hotel, które zawarte będą w cenie pobytu. Czasem warto jest zapłacić nieco więcej, by rozkoszować się nieograniczonym dostępem do strefy SPA, a czasem warto nieco zaoszczędzić, rezygnując z obiadokolacji, gdy np. planujemy długie popołudniowe spacery - po plaży czy górskich szlakach.

Wyjazd nad morze

Morski klimat służy przyjemnego wypoczynkowi i właściwie nie ma złej pory roku, by wybrać się nad polskie morze. Zarówno w ciepłych, jak i chłodniejszych miesiącach można znaleźć wiele ciekawych atrakcji i sposobów spędzania wolnego czasu, a sam spacer po piaszczystej plaży zawsze jest przyjemny – nawet, gdy trzeba założyć cieplejsze ubranie. Wybierając się w północne rejony Polski, warto przemyśleć, jakiego noclegu dokładnie potrzebujemy i zdecydować się na hotel nad morzem, który najbardziej odpowiada naszym wymaganiom. Zaciszny czy położony nad samym morzem? Z bogatą strefą SPA czy oferujący znakomite posiłki? Możliwości jest całe mnóstwo, zatem należy spokojnie zapoznać się z ofertą hotelu i w ten sposób zapewnić sobie najbardziej komfortowy odpoczynek nad polskim morzem. Piękne nadmorskie kurorty zachęcają, by je odwiedzić, a aura Bałtyku pozwala na przyjemny relaks i oderwanie się od codzienności.

Wiosenny wyjazd - morze czy góry?Wiosenny wyjazd - morze czy góry? 

Częstym celem wyjazdów jest Sopot, co nie powinno nikogo dziwić. Miasto odpowiednio łączy w sobie ciszę i atrakcje, co z kolei powoduje, że każdy łatwo znajdzie tu swój pomysł na wypoczynek. Sama plaża to około 5 kilometrów piasku, a przyplażowe atrakcje, takie jak beach bary, znajdują się w estetycznych pawilonach, dzięki czemu nadmorski relaks nie jest zakłócany, a sam piasek jest czysty. Oczywiście największa sopocka atrakcja – Molo – to absolutny "must see". Jest to najdłuższe molo w Europie, liczące 511 metrów, a widoki, które możemy podziwiać z drewnianego podestu, są po prostu kapitalne. Sam spacer po molo przynosi korzyści zdrowotne, bo stężenie jodu w powietrzu rośnie z każdym krokiem, oddalającym nas od lądu. Oczywiście znajduje się tu także wiele innych atrakcji - zabytkowe wille, muzea, pijalnia wód solankowych czy słynny "Krzywy Domek", ale ich zwiedzanie – w przeciwieństwie do Molo – zależy od indywidualnych preferencji. Oferujący przeróżne noclegi Sopot, to świetne miejsce na wypoczynek i relaks – każdy znajdzie tu swoje wyjątkowe odprężenie.

Wyjazd w góry

Mówi się, że góry są piękne, ponieważ dla każdego znaczą coś zupełnie innego. Górskie wyprawy, zdobywanie szczytów, ale też przyjemne wieczory w karczmie - wszystko ma swój piękny urok i na wszystko jest odpowiedni czas. Monumentalne widoki i niepowtarzalny klimat sprawia, że góry – podobnie jak morze – odwiedzane są chętnie o każdej porze roku. I choć nie każdy decyduje się zimą wejść na Rysy, to z pewnością każdy znajdzie odpowiednie szlaki, dopasowane do jego predyspozycji i chęci. Spacer dolinkami też jest przyjemnym sposobem na wypoczynek, a relaks w termach, których nie brakuje w południowej części Polski, to zdecydowanie przeżycie, które powinien wypróbować każdy.

Hotel w górach łatwo dopasować do własnych potrzeb. Mnogość możliwości sprawia, że łatwo wybrać ten, którego lokalizacja, usługi czy wyposażenie pokoi odpowiada nam najbardziej. Większości hoteli posiada odpowiednio przygotowane tarasy i umożliwia podziwianie gór, odpoczywając w hotelu, a relaks w SPA, szczególnie po całym dniu chodzenia, znakomicie odpręża i pomaga naładować baterie, przygotowując na kolejny dzień pełen atrakcji.

Wiosenny wyjazd - morze czy góry?Wiosenny wyjazd - morze czy góry? 

Najbardziej znane i rozpoznawalne góry w Polsce to oczywiście Tatry. Największe i najpopularniejsze, zapewniające mnogość szlaków górskich, tras spacerowych, znakomitych knajpek i karczm, znajdujących się w najbliższej okolicy. Decydując się na wypoczynek w tych właśnie górach, warto wcześniej przemyśleć, jak dokładnie będziemy spędzać czas. Jeśli planujemy całodniowe wyprawy, wystarczy wybrać nocleg ze śniadaniem, które zapewni nam dawkę pożywnej energii. Jeśli jednak czujemy, że góry nas naprawdę "zmęczą", warto rozważyć opcję ze SPA, które pomoże nam w regeneracji i przygotowaniu do następnego dnia. Hotele i noclegi w Tatrach zapewniają mnóstwo możliwości wypoczynku – zarówno na terenie obiektu, jak i w jego najbliższej okolicy, co poniekąd tłumaczy popularność tego niezwykłego regionu.

Wypoczynek to ważny element w życiu każdego człowieka. Odskocznia od codzienności, ładowanie baterii i relaks, jak najdalej od obowiązków. Jeśli rozglądasz się za zasłużonym odpoczynkiem, sprawdź serwis Emoti.pl, oferujący najlepsze wypoczynki, w najlepszych cenach i… przyjemnie nastrój się na swój wymarzony wyjazd!

Wiosenny wyjazd - morze czy góry?Wiosenny wyjazd - morze czy góry?