Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to podstawowa kwestia, o której należy pamiętać, jeśli planuje się wyjazd za granicę lub nawet wycieczkę po Polsce. Wypadek może zdarzyć się bowiem każdemu i wszędzie, dlatego warto zadbać o jak najlepszą ochronę. Najlepiej zrobić to jeszcze przed wyruszeniem w podróż, na etapie rezerwacji biletów, dzięki dostępnej online wyszukiwarce eSky.pl.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

W obecnych czasach świat stoi przed nami otworem i większość z nas korzysta z tej możliwości. Z roku na rok rośnie liczba amatorów podróży dlatego warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne! Dlaczego? 

Ubezpieczenie turystyczne - czym jest i jak działa?

Ubezpieczenia turystyczne są skuteczną ochroną na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń podczas wyjazdów krajowych, jak i zagranicznych. Mowa tutaj o wydarzeniach, które skutkują zagrożeniem naszego zdrowia, życia, ale także utratą mienia. Polisę powinien nabyć każdy, kto planuje podróż w celach służbowych lub wypoczynkowych, a w szczególności osoby, które podczas wycieczki zamierzają uprawiać sport. Dzięki polisie można spać spokojnie i nie trzeba obawiać się niespodziewanych sytuacji. Warto podejść do tej kwestii odpowiedzialnie i zapoznać się z ofertą, a następnie wybrać tę która w najwyższym stopniu odpowiada naszym potrzebom. 

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Ubezpieczenie turystyczne online zawiera zawsze ubezpieczenie OC, ubezpieczenie NNW, a także ubezpieczenia pokrycia kosztów leczenia za granicą. Polisa przewiduje więc zazwyczaj m.in. pomoc medyczną, assistance i transport medyczny czy też odszkodowanie za zgubiony lub zniszczony bagaż. Ubezpieczenie turystyczne zagraniczne w wielu przypadkach obecnie zapewnia także pokrycie kosztów leczenia za granicą (również przy zakażeniu COVID-19), pokrycie kosztów leczenia zaostrzeń chorób przewlekłych, a nawet zwrot pieniędzy za każdy dzień kwarantanny poza Polską. Oczywiście, kompleksowy pakiet jest dostosowywany do oczekiwań samego ubezpieczonego, dlatego trudno jest mówić o konkretnych kwotach.  Na ostateczny koszt ubezpieczenia wpływa również kierunek podróży, termin oraz to, ilu osób ma ono dotyczyć. Dodatkową opcją przy nabyciu polisy jest wykupienie ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu, co jest korzystną możliwością w dobie pandemii koronawirusa. Poza tym, co do zasady warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie podróżne AXA Assistance, dostępne na eSky.pl. 

Polisa turystyczna/polisa - jak i gdzie kupić?

Możliwie najlepsze ubezpieczenie turystyczne w znaczny sposób podwyższa komfort wyjazdu. Przed jego nabyciem należy jednak zwrócić uwagę na takie kwestie jak okres obowiązywania, możliwość zmiany terminu i przede wszystkim przeanalizować, na jakie wsparcie można liczyć w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń w czasie podróży. 

Obecnie na rynku można znaleźć ogromną liczbę ofert, dlatego z całą pewnością każdy jest w stanie wybrać taką, która mu odpowiada. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, aby porównywać poszczególne propozycje firm ubezpieczeniowych, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wyszukiwarki polis pod adresem: https://go.esky.pl/ubezpieczenia/turystyczne. Ubezpieczenie można wówczas zakupić zarówno w trakcie rezerwowania biletów lub później, ale również bez posiadania rezerwacji. Cała procedura trwa zaledwie kilka minut, system generuje ofertę, a następnie nie pozostaje nic innego, jak jej wykupienie. Potrzebne będą podstawowe dane, opłata, a po potwierdzeniu nabycia polisy można już tylko oczekiwać na bezpieczny wyjazd.