5 niesamowitych propozycji na spędzenie niezapomnianego Sylwestra.

Przełom roku to szczególny czas dla każdego z nas. Nie tylko wpadamy w świąteczny nastrój, ale też domykamy wszystkie nasze tegoroczne sprawy, szykując się na nadejście nowego roku. Nic dziwnego, że od wielu lat coraz większą popularnością cieszą się wyjazdy sylwestrowe, które pozwalają nam choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Sprawdź pięć najlepszych propozycji sylwestrowych, które pozwolą Ci przeżyć noworoczny wieczór marzeń!

Sylwester w Sztokholmie

Pierwszą przygotowaną przez nas propozycją niezapomnianego sylwestra jest miasto, które bywa nazywane Wenecją Północy. Te skojarzenia stolicy Szwecji z miastem zakochanych nie są bezpodstawne, czego przykładem jest choćby sam ratusz w Sztokholmie, którego wygląd jest wzorowany na Pałacu Dożów we Włoszech. To właśnie w miejskim ratuszu corocznie odbywa się rozdanie słynnych Nagród Nobla. Jeśli na własne oczy chcesz zobaczyć Błękitną Salę, w której każdego roku najwybitniejsi naukowcy i społecznicy świętują zakończenie uroczystości rozdania nagród - sylwester w Sztokholmie to idealna opcja dla Ciebie.

5 niesamowitych propozycji na spędzenie niezapomnianego Sylwestra.5 niesamowitych propozycji na spędzenie niezapomnianego Sylwestra. 

Wyjazd docenią także osoby, które fascynuje architektura i historia – pałac Drottningholm wraz z okalającymi go ogrodami stanowi pierwszy punkt naszej wycieczki. Nie zabraknie także atrakcji dla fanów muzyki – wizyta w muzeum zespołu ABBA pozwoli przenieść się w lata 70.XX w, do kolebki powstania muzyki disco. Sylwester w Sztokholmie to opcja, która łączy wszystkie najważniejsze punkty na mapie stolicy Szwecji - nie możesz jej więc przegapić!

Sylwestrowa noc dla Koneserów – Wiedeń

Trudno wyobrazić sobie bardziej wytworne i eleganckie miejsce do spędzenia naszego sylwestrowego wieczoru niż Wiedeń serce światowej stolicy walca. Już na samym początku wycieczki przespacerujemy się pięknie udekorowanymi ulicami, gdzie wśród gwaru świątecznych jarmarków będzie można poczuć noworoczny klimat. Oczywiście nie zabraknie zwiedzania najpiękniejszych carskich pałaców, obiadu w jednej z najstarszych restauracji Wiednia czy chwili relaksu przy wiedeńskiej kawie. A po tym wszystkim czeka nas magiczna noc sylwestrowa w piękniej sali balowej wiedeńskiego ratusza.  Czy może być jeszcze lepiej? Może, wystarczy zakończyć pierwszy dzień nowego roku kolacją w pełnej przepychu scenerii Kursalon Vienna  przy dźwiękach muzyki Straussa i Mozarta. Jeśli o takim powitaniu nowego roku marzyłeś to ta wycieczka jest dla Ciebie. 

5 niesamowitych propozycji na spędzenie niezapomnianego Sylwestra.5 niesamowitych propozycji na spędzenie niezapomnianego Sylwestra. 

Egzotyczny Uzbekistan, czyli Sylwester w Samarkandzie

Uzbekistan, czyli słynna Perła Orientu i jeden z najbardziej obleganych wyjazdowych kierunków w Azji. Sylwester na innym kontynencie to opcja dla tych, którzy nie boją się nowości; jeśli jesteś jedną z tych osób, z pewnością docenisz bardzo bogaty i niepowtarzalny plan Sylwestra w Samarkandzie. Na samym początku wycieczki trafiamy do Taszkentu, czyli stolicy Uzbekistanu. Znajdziemy tutaj wiele atrakcji, takich, jak chociażby Chorsu – największy bazar całej Azji Środkowej, czy ogromny Plac Niepodległości.  Poznawanie lokalnej kultury to nie tylko pobyt w stolicy kraju.  W dalszą podróż wyruszymy do Buchary i Samarkandy, gdzie czeka nas Sylwester w lokalnej restauracji, a o północy wizyta na Placu Registan.

5 niesamowitych propozycji na spędzenie niezapomnianego Sylwestra.5 niesamowitych propozycji na spędzenie niezapomnianego Sylwestra. 

Nie oznacza to, że rozpoczęcie nowego roku w Samarkandzie skupia się jedynie na aspektach rozrywkowych – dla spragnionych wrażeń związanych z odkrywaniem historii organizator wycieczki przygotował takie atrakcje jak nekropolia Shahi Zinda czy obserwatorium Ulug Begha. Jeśli chcesz, żeby Sylwester upłynął w egzotycznej atmosferze – postaw na wycieczkę do Uzbekistanu.

Rejs po Renie, czyli Sylwester na wodzie

Jeżeli sądzisz, że nawet najbardziej egzotyczne lub wytworne miejsce nie jest w stanie spełnić Twoich oczekiwań względem idealnego Sylwestra, co powiesz na spędzenie go na wodzie? Taka opcja jest możliwa, jeśli wybierzemy rejs po Renie. Wycieczkę zaczynamy w Niemczech po zaokrętowaniu się na statku. Statek, na którym spędzimy kilka niesamowitych dni z pewnością spełni oczekiwania  nawet najbardziej wymagających podróżników. Można powiedzieć, że będzie to komfortowa podróż na „pływającym 4,5-5* hotelu".

5 niesamowitych propozycji na spędzenie niezapomnianego Sylwestra.5 niesamowitych propozycji na spędzenie niezapomnianego Sylwestra. 

Co może zaoferować nam rejs po Renie w kontekście zwiedzania? Przede wszystkim wizytę w trzech urokliwych i przepięknych europejskich krajach – w Niemczech, Francji oraz Szwajcarii, przy czym ta ostatnia stanie się miejscem, gdzie zacumuje nasz statek, na którym spędzimy - wieczór sylwestrowy. Podczas rejsu poznamy wiele urokliwych, małych miasteczek, takich jak Rüdesheim am Rhein, ale także będziemy mogli zwiedzić bardziej znane turystycznie miejsca, takie jak Strasburg. Jeśli chcesz zobaczyć wiele ciekawych miejsc z nietypowej perspektywy i jednocześnie odpocząć na iście królewskim poziomie, nie ma się nad czym zastanawiać – sylwestrowy rejs po Renie jest dla Ciebie.

Kostaryka i Nikaragua, czyli sylwester w Granadzie

Ze wszystkich dzisiejszych propozycji to właśnie Kostaryka i Nikaragua wydają się najlepszą wycieczką sylwestrową dla tych, którzy uwielbiają ciepłą pogodę, obcowanie z przyrodą i aktywny wypoczynek. Park Narodowy Rincond de la Vieja, gdzie znajdziemy czynne wulkany i egzotyczne zwierzęta, wyprawa do lasu deszczowego Monteverde czy relaks w jeziorze zasilanym wodą z wulkanicznych źródeł Maderas – to tylko część atrakcji, które czekają na realizację podczas sylwestra w Granadzie.

5 niesamowitych propozycji na spędzenie niezapomnianego Sylwestra.5 niesamowitych propozycji na spędzenie niezapomnianego Sylwestra. 

Jeśli pierwsze propozycje wydają się dla Ciebie zbyt klasyczne i szukasz naprawdę nietypowej przygody,  to zdecydowanie jest to opcja skrojona pod Twoje wymagania.

Przedstawione powyżej wyjazdy dają szeroki wachlarz wyboru, dlatego   z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie z oferty wycieczki Sylwester 2021/2022. W ofercie biura ponadto znaleźć można podróże sylwestrowe na Maltę, czy Wyspy Zielonego Przylądka, do Gruzji, Hiszpanii, Maroka, Portugalii, Meksyku, Peru i Tanzanii. Zapraszamy do Biura Turystyki LogosTour, gdzie znajdą Państwo wszystkie przedstawianie oferty wycieczek, a także o wiele więcej.