Uchwycił widowiskowy spektakl w polskim lesie. Internauci krytykują: Mogło skończyć się tragicznie

Nagrania z fotopułapek przyciągają zainteresowanie miłośników zwierząt, którzy z zaciekawieniem oglądają ich zachowanie w naturalnym środowisku. Jednak to właśnie we wrześniu spektakle dzikiej przyrody stają się szczególnie interesujące! Wówczas w lasach rozpoczyna się rykowisko.

Jak możemy przeczytać na rządowej stronie gov.pl, we wrześniu w polskich lasach rozpoczyna się okres rui u łań. W tym czasie jelenie byki dumnie prezentują swoje poroże i ryczą - tak głośno, że można usłyszeć je nawet z odległości kilku kilometrów. W ten sposób próbują odstraszyć rywali i zaimponować samicom. Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć ani usłyszeć tych imponujących zwierząt na żywo, to nic straconego. 

Zobacz wideo Czy wilki są zagrożeniem dla ludzi?

Walka byków w lesie

W ostatnim czasie na facebookowym profilu "Fotopułapki - Trail Cameras" pojawiły się wyjątkowe materiały z jeleniami w roli głównej. Dzięki nagraniu zarejestrowanym przez Piotra Wabnica mogliśmy być świadkami ich pojedynku. Widzimy na nim, jak byki z dużą siłą krzyżują i splatają swoje poroża, krążąc dookoła lasu. 

Od czasu opublikowania post zgromadził już 174 tys. wyświetleń. Choć wielu komentujących było pod wrażeniem widowiskowego starcia, to inni skrytykowali autora nagrania. Zwrócili uwagę, że mężczyzna nie powinien podchodzić tak blisko do dzikich zwierząt. 

Nie wrzucajcie takich filmików, bo przez taką edukację będziecie mieć później ludzi na sumieniu. Ten agent tutaj miał szczęście

- pisał jeden z internautów. 

Dla mnie zbyt blisko i niebezpiecznie. Mogło się to tragicznie skończyć

 - czytamy. 

Byki jeleni uchwycone w polskich lasach

Z kolei Grzegorzowi Przyborowskiemu udało uchwycić się zaloty byka. Na nagraniu z fotopułapki widzimy, jak zwierzę obwąchuje i zaczepia leżącą łanię. Całej sytuacji towarzyszą głośne ryki, jednak pomimo starań jego partnerka wydawała się... niezainteresowana. 

We wtorek na Facebooku pojawiło się także nagranie autorstwa Ducha Lasu. Fotopułapka przyłapała byka jelenia pijącego z leśnego potoku. Następnie wydał z siebie donośny ryk, który z pewnością można było usłyszeć w promieniu kilku kilometrówWięcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: