Zabrał internautów nad jezioro. Dostali gęsiej skórki. "Chciałabym zapomnieć, że to istnieje" [WIDEO]

Z dnia na dzień pogoda rozpieszcza nas coraz bardziej, co zachęca wielu Polaków do wypoczynku nad zbiornikami wodnymi. Jednak wielu z nich przyznało, że od tego roku raczej odpuści sobie wypady nad jezioro. Wszystko za sprawą pewnego nagrania, które w ostatnich dniach obiegło TikToka.

Arkadiusz Jakubiak to miłośnik przyrody i tiktoker, który zgromadził na swoim profilu ponad 94 tys. obserwujących. Mężczyzna chętnie dzieli się z nimi różnymi ciekawostkami na temat roślin oraz żyjących wokół nas zwierząt. Tym razem na tapet wziął jeziora, pokazując, co dzieje się na ich dnie.  

Zobacz wideo Piłeś? Nie wchodź do wody. To najgłupszy pomysł

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pokazał, co w wodzie piszczy

Arkadiusz postanowił zabrać internautów nad Jezioro Długie w Olsztynie. Wymienił znanych mieszkańców, takich jak kijanki, larwy ważki czy chruścików, jednak to nie one zwróciły największą uwagę użytkowników. Na filmie nie zabrakło bowiem topielicy, czyli największych drapieżnych pluskwiaków występujących w Polsce. 

Kowale bezskrzydłe są niegroźne i pożyteczne. Tramwajarze, a może doktorki? Te czerwone owady wzbudzają wiele kontrowersji

Są wielkości twojego telefonu, jadowite, niebezpieczne dla człowieka. Chwytają swoją ofiarę z powietrza jak modliszka, wstrzykują jad i zatapiają w odmętach wody

- wyjaśniał na nagraniu. 

Internauci w szoku

Nagranie opublikowane w poniedziałek szybko obiegło TikToka i dotarło już do blisko 966 tys. internautów. Ci byli pod wrażeniem sporą dawką wiedzy, którą dostarczył im Arkadiusz. Jednak wielu z nich po obejrzeniu materiału dostało gęsiej skórki. Przyznali, że od teraz wypad nad jezioro będzie przysparzać im sporo stresu. 

Chciałabym zapomnieć, że istnieje coś takiego jak topielica 

- czytamy. 

Hafinaty z 'Muminków' przyłapane w lesie. Leśnicy podzielili się odkryciem. Bajkowe stworzenia przyłapane w lesie. Leśnicy spotkali hafinaty z "Muminków"

Dziękuję bardzo za pokazanie topielicy. Od dzisiaj chodzę tylko na basen

- pisali internauci w komentarzach. 

Warto uważać na to stworzenie podczas pobytu nad jeziorem - wzięty do ręki potrafi boleśnie ukłuć. Zwykle możemy je spotkać przy zbiornikach wody stojącej o bogatej roślinności. Jego ofiarą najczęściej padają owady wodne, kijanki czy drobne ryby. 

Więcej o: