Gdzie test, a gdzie kwarantanna? Powstała mapa, która pokazuje turystom, dokąd mogą wjechać

Interaktywna mapa, która powstała w serwisie Sherpa, pokazuje, jakie restrykcje wjazdowe obowiązują w danej chwili w poszczególnych krajach. Turyści dowiedzą się między innymi, dokąd w ogóle mogą podróżować, a gdzie nie ma szans na wjazd.

Mapa została stworzona w kanadyjskim serwisie Sherpa, który współpracuje z branżą turystyczną w zakresie zapewnienia podróżnym informacji i dokumentacji, których potrzebują, aby móc bezpiecznie przekraczać granice. 

Zobacz wideo Hel w przeciwną stronę i wielkie koło z Warszawą w środku? Cudzoziemcy rysują Polskę

Dzięki interaktywnej mapce, turyści mogą dowiedzieć się, jakie restrykcje obowiązują na całym świecie. Co ważne, mogą się zmieniać w zależności od tego, z którego kraju chce się podróżować. Turyści mogą sprawdzić między innymi gdzie wymagany jest test na obecność koronawirusa oraz gdzie będą musieli przejść kwarantannę. Na mapie widać także, do których krajów można podróżować bez ograniczeń (nie ma ich zbyt wiele), a gdzie wstęp mają tylko obywatele oraz ściśle określone grupy osób.

Kraje zostały oznaczone pięcioma kolorami. Ciemnozielony oznacza, że podróżowanie jest możliwe bez ograniczeń. Jaśniejsza zieleń przypisana została krajom, które wpuszczają turystów, ale wymagają testów. Na żółto zaznaczone zostały państwa, które wymagają zarówno testów, jak i kwarantanny. Kolor jasnopomarańczowy jest zarezerwowanych dla krajów, które nie zezwalają na podróże międzynarodowe - wjechać mogą tylko ich obywatele oraz osoby spełniające ściśle określone wymagania. Ostatnia kategoria, jasnoszara czy też biała, oznacza, że restrykcje dla tego obszaru nie są znane.

embed

Źródło: apply.joinsherpa.com/map

Turyści z całego świata wybrali miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć w Polsce Ta mapa pokazuje jedno miejsce, które koniecznie musisz zobaczyć w każdym kraju świata. Co w Polsce?

Po kliknięciu na mapie na dany kraj pojawia się okno, z którego można zapoznać się z jeszcze innymi szczegółami. Turysta może sprawdzić, czy przed podróżą wymaga się od niego wypełnienia specjalnego formularza, czy i gdzie musi nosić maseczkę oraz czy na lotnisku mierzona jest temperatura.

Twórcy mapy zachęcają jednak, aby przed podróżą upewnić się jeszcze na stronach rządowych oraz linii lotniczych, jakie są aktualne wymagania. Bo te, jak wiadomo, potrafią zmieniać się bardzo szybko.

Więcej o: