Nowe obostrzenia. Rząd przywraca restrykcje w kolejnym województwie. Dotyczy to też hoteli

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w piątek o nowych obostrzeniach. Do województwa warmińsko-mazurskiego, w którym restrykcje zostały zaostrzone od 27 lutego, dołączy województwo pomorskie. Zamknięte zostaną m.in. hotele.

Nowe obostrzenia szef resortu zdrowia podał podczas piątkowej konferencji prasowej. - W województwie warmińsko-mazurskim o tydzień zostaną przedłużone obowiązujące tam obostrzenia - powiedział minister. Jedyną zmianą będzie nauczanie hybrydowe zamiast zdalnego.

Zobacz wideo "Jedna fala wirusa obejmuje około 20 proc. społeczności"
Kolejna decyzja dotyczy woj. pomorskiego. Tu chcemy zastosować te same kroki, co w woj. warmińsko-mazurskim. Zamknięte zostaną hotele, kina, galerie sztuki, baseny i obiekty sportowe, ograniczone będzie działanie centrów handlowych. Nauka będzie odbywała się w trybie hybrydowym

- powiedział Adam Niedzielski. W przypadku hoteli działać będą hotele pracownicze oraz dopuszczone będą określone podróże służbowe.

Nowe zasady bezpieczeństwa w woj. pomorskim będą obowiązywać od 13 do 20 marca. Do 20 marca przedłużone są też obostrzenia w warmińsko-mazurskim. W pozostałych województwach sytuacja na razie pozostanie bez zmian. Dotychczasowe zasady przedłużone zostają do 28 marca.

Ministerstwo zdrowia zaprezentowało też średnią dzienną liczbę zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców w poszczególnych województwach. Do punktu granicznego zbliżają się trzy województwa: mazowieckie, lubuskie, kujawsko-pomorskie oraz podkarpackie.

Więcej o: