Zakaz lotów do Polski zniesiony całkowicie. Ale trzeba pamiętać o kwarantannie

Zakaz lotów do Polski już nie obowiązuje. Poinformował o tym na Twitterze wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Przypomniał jednocześnie, że nadal wszyscy przylatujący do kraju muszą przejść 10-dniową kwarantannę.

W ostatnim rozporządzeniu dotyczącym zakazów w ruchu lotniczym rząd pozostawił tylko Wielką Brytanię i Irlandię Północną. Przepisy miały obowiązywać do 13 stycznia. Jak się okazuje, zakaz nie został przedłużony.

Poinformował o tym na Twitterze Marcin Horała, który jest wiceministrem infrastruktury. Przypomniał podróżującym, że nadal obowiązuje ich 10-dniowa kwarantanna po przylocie do Polski. W komentarzu dodał też, że nie są prowadzone działania nad rozporządzeniem na nowy okres.

Zakaz lotów do Polski został zniesiony, nadal jednak obowiązuje szereg ograniczeń. Rząd przedłużył obostrzenia do końca stycznia. Wciąż zamknięte są niektóre sklepy w galeriach handlowych, nie działają hotele (jest kilka wyjątków, mogą m.in. przyjmować medyków), a także restauracje (mogą serwować jedzenie jedynie na wynos i z dowozem) oraz stoki narciarskie. Infrastruktura sportowa, w tym m.in. siłownie, dostępne są tylko dla osób, które sport uprawiają zawodowo.

Co istotne dla wielu osób, po feriach zimowych, które kończą się 17 stycznia, dzieci z klas 1-3 wrócą do szkół. Pozostałe nadal będą uczyć się zdalnie.

Zobacz wideo Czy wszyscy dorośli Polacy zostaną zaszczepieni w 2021 roku?
Więcej o: