Zakaz lotów zaktualizowany. Wiadomo, do kiedy będą zawieszone loty z Wielkiej Brytanii

W Dzienniku Ustaw pojawiło się nowe rozporządzenie dotyczące zawieszenia lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Zakaz ma obowiązywać do 6 stycznia 2021 roku.

Wielka Brytania. Zakaz lotów zaktualizowany

W związku z pojawieniem się na Wyspach nowej mutacji koronawirusa, wiele krajów, w tym Polska, zawiesiło loty z Wielkiej Brytanii. Rzecznik rządu Piotr Muller informował w poniedziałek na Twitterze, że nasz kraj zrobi to o północy z 21 na 22 grudnia.

W poniedziałek w godzinach wieczornych w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie, które wprowadza wspomniany zakaz. Czytamy w nim:

W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Dz. U. poz. 2189) wprowadza się następujące zmiany:1) w § 1 w ust. 1 w pkt 9 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje się pkt 10 w brzmieniu: "10) Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej"; 2) w § 2 wyrazy „31 grudnia 2020 r.” zastępuje się wyrazami „6 stycznia 2021 r.”.

Oznacza to, że do listy krajów, z których loty do Polski są zakazane, zostały dołączone Wielka Brytania i Irlandia Północna. Zakaz ma obowiązywać do 6 stycznia 2021 roku.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Koronawirus. Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone. Polacy wrócą Dreamlinerem Koronawirus. Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone. Polacy wrócą Dreamlinerem

Zakaz lotów. Wielka Brytania. Nie wszystkie linie zwrócą pieniądze

Nie wszystkie linie lotnicze zwrócą pasażerom pieniądze za bilety na odwołane loty. W zamian proponują vouchery lub możliwość podróży w innym terminie.

Z kolei Ryanair opublikował na Twitterze oświadczenie, że wszystkie osoby, które w najbliższych dniach miały podróżować irlandzkimi liniami na trasie z lub do Wielkiej Brytanii, otrzymają powiadomienie mailowe. Będą mogły bezpłatnie zmienić rezerwację lub otrzymają zwrot kosztów, jeżeli będą sobie tego życzyć.

Koronawirus Wielka Brytania. Wizz Air zawiesza sprzedaż biletów z Wielkiej Brytanii do Polski Wizz Air zawiesił sprzedaż biletów z Wielkiej Brytanii. Na stronie LOT-u nadal są dostępne

Zobacz wideo Rząd ogłasza kwarantannę narodową od 28 grudnia
Więcej o: