Wizz Air zawiesił sprzedaż biletów z Wielkiej Brytanii. Na stronie LOT-u nadal są dostępne

Linie lotnicze zaczynają reagować na zawieszenie lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Na stronie Wizz Aira widzimy, że sprzedaż biletów została zablokowana. Inaczej jest jednak w przypadku polskiego przewoźnika.

Jak informuje serwis Pasażer.com, Wizz Air zawiesił sprzedaż biletów lotniczych z Wielkiej Brytanii do Polski, a także innych krajów, które ogłosiły, że blokują loty na Wyspy. Ma to związek z informacją o pojawieniu się tam nowego szczepu koronawirusa, który ma być bardziej zaraźliwy. Loty z Wielkiej Brytanii do Polski mają zostać zawieszone o północy z poniedziałku na wtorek, czyli z 21 na 22 grudnia. Przy rejsach węgierskiego przewoźnika, które miały odbyć się po tym terminie, widnieje aktualnie informacja, że bilety są wyprzedane.

Koronawirus Wielka Brytania. Wizz Air zawiesza sprzedaż biletówKoronawirus Wielka Brytania. Wizz Air zawiesza sprzedaż biletów screen wizzair.com

LOT nie wstrzymuje sprzedaży

Zakaz lotów z pewnością komplikuje sytuację wielu osób, które zamierzały wrócić do Polski na święta. LOT zapowiedział już, że popołudniowy rejs z Londynu do Warszawy obsłuży największy samolot przewoźnika, który może pomieścić blisko 300 pasażerów.

LOT jeszcze nie zawiesił sprzedaży biletów z Wielkiej BrytaniiLOT jeszcze nie zawiesił sprzedaży biletów z Wielkiej Brytanii screen lot.com

Co ciekawe, na stronie LOT-u nadal dostępne są w sprzedaży bilety z Wielkiej Brytanii do Polski. Rzecznik polskich linii w rozmowie z Next Gazeta.pl wyjaśniał, dlaczego tak się stało.

Czekamy na opublikowanie rozporządzenia. Tak jak w przypadku poprzednich tego typu decyzji do czasu opublikowania nie mamy formalnej podstawy, by nie sprzedawać biletów

- powiedział Krzysztof Moczulski.

Podobnie jest na stronie Ryanaira. Tam również widać w wyszukiwarce, że bilety z Wielkiej Brytanii do Polski nadal można kupić.

Ryanair nadal sprzedaje biletyRyanair nadal sprzedaje bilety screen ryanair.com

Więcej o: