Koronawirus. Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone. Polacy wrócą Dreamlinerem

W związku z pojawieniem się nowego szczepu koronawirusa polski rząd podjął decyzję o zawieszeniu o północy z poniedziałku na wtorek lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Po Polaków, którzy przebywają na Wyspach, LOT wyśle Dreamlinera.

Koronawirus. Wielka Brytania odcięta

Eksperci twierdzą, że nowa odmiana koronawirusa może być bardziej zaraźliwa. Jako pierwsza na informację o pojawieniu się nowego szczepu zareagowała Holandia, która zablokowała loty z Wielkiej Brytanii przynajmniej do początku nowego roku. Po niej na taki sam krok zdecydowała się Belgia, również Niemcy i Włochy rozważają zablokowanie lotów.

Samolot. Zdjęcie ilustracyjne Kolejne kraje zakazują lotów z Wielkiej Brytanii, przez nowy wariant koronawirusa

Z kolei Piotr Müller, rzecznik polskiego rządu, poinformował, że ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. 

Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały, że na popołudniowy rejs z Warszawy do Londynu podstawią swój największy samolot. Będzie to Boeing 787-9 Dreamliner - maszyna może zabrać na pokład aż 294 pasażerów.

Dreamliner wylądował Lot do domu Dreamlinerem. Narodowy przewoźnik wysyła po Polaków na Wyspy największą maszynę

Nie wszystkie linie lotnicze zwrócą pasażerom pieniądze za bilety na odwołane loty. W zamian proponują vouchery lub możliwość podróży w innym terminie. Z kolei Ryanair opublikował na Twitterze oświadczenie, że wszystkie osoby, które w najbliższych dniach miały podróżować irlandzkimi liniami na trasie z lub do Wielkiej Brytanii, otrzymają powiadomienie mailowe. Będą mogły bezpłatnie zmienić rezerwację lub otrzymają zwrot kosztów, jeżeli będą sobie tego życzyć.

Zobacz wideo Rząd ogłasza kwarantannę narodową od 28 grudnia
Więcej o: