Ryanair reaguje na obostrzenia. Znosi opłatę za zmianę rezerwacji na kolejne miesiące

Ryanair poinformował w oficjalnym komunikacie, że znosi opłaty za zmianę rezerwacji. Dotyczy to pasażerów, którzy zarezerwowali loty na grudzień 2020 lub styczeń 2021.

Pandemia wciąż powoduje liczne zmiany i komplikacje w branży lotniczej. Poszczególne kraje wprowadzają nowe obostrzenia, co sprawia, że zarówno linie lotnicze, jak i pasażerowie muszą na bieżąco reagować.

Zobacz wideo Każdy samolot, którym latasz, jest dziurawy. Dlaczego?

Ryanair zapowiedział w najnowszym komunikacie, że znosi opłaty za zmianę rezerwacji dla wszystkich pasażerów, którzy zarezerwowali podróż na grudzień 2020 lub styczeń 2021, a ich plany ulegną zmianie. Takie osoby będą miały prawo do bezkosztowej zmiany rezerwacji aż do 30 września 2021. Zmiany można dokonać do siedmiu dni przed pierwotnie planowaną podróżą.

Plany się zmieniają, więc aby zapewnić naszym klientom jak największą elastyczność i zaufanie, znieśliśmy opłatę za zmianę rezerwacji lotów na grudzień i styczeń. Klienci mogą rezerwować loty na Boże Narodzenie ze świadomością, że jeśli będą musieli odłożyć swoje plany podróży na Wielkanoc lub lato, mogą dokonać zmiany bezkosztowo

- powiedział Dara Brady, dyrektor marketingu Ryanaira.

Należy jednak pamiętać, że choć nie ma opłat za zmianę rezerwacji, nie oznacza to, że zrobimy to całkowicie za darmo. Jeżeli nowy bilet będzie droższy, będziemy musieli zapłacić różnicę w cenie. Z kolei w przypadku tańszego lotu Ryanair nie zwróci pasażerowi różnicy. Szczegółowe zasady i warunki znajdują się na stronie przewoźnika.

Więcej o: