Zakaz lotów. Jest nowe rozporządzenie. Na liście już tylko dziewięć krajów

W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane nowe rozporządzenie ws. zakazów w ruchu lotniczym. Tym razem w wykazie znalazło się dziewięć krajów, ale jest kilka nowych.

W nowym rozporządzeniu zakazem objęto dziewięć krajów. Lista nieznacznie się więc skróciła - w poprzednim dokumencie było ich 10. Kilka krajów zniknęło, ale w ich miejsce pojawiły się nowe. Tym razem na liście znalazły się:

  1. Bośnia i Hercegowina,
  2. Czarnogóra,
  3. Gruzja,
  4. Jordania,
  5. Armenia,
  6. Kosowo,
  7. Macedonia Północna,
  8. Serbia
  9. USA z wyjątkiem lotnisk położonych na terenie stanów Illinois oraz Nowy Jork.

Z listy zniknęły Argentyna, Kostaryka oraz Liban. Pojawiły się natomiast Serbia i Kosowo.

Zobacz wideo Tam umierają samoloty. Cmentarzysko w Arizonie

Zakaz lotów. Nadal bez Unii Europejskiej, zostają czartery

Tak jak w przypadku poprzednich rozporządzeń, tak i teraz zakaz nie obejmuje państw członkowskich Unii Europejskiej, Strefy Schengen oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ponadto zachowany wyjątek dotyczący czarterów oraz zapis o notyfikacji Polsce wprowadzenia rozwiązań, które gwarantują, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2.

O tym, które kraje notyfikowały wprowadzenie takich rozwiązań, informuje minister spraw zagranicznych - ogłasza taki wykaz w dzienniku urzędowym tego ministra w drodze obwieszczenia.

Rozporządzenie wchodzi w życie 25 listopada. Traci moc 8 grudnia. Pełną treść można znaleźć w Dzienniku Ustaw.

Więcej o: