Stoki narciarskie będą otwarte? Gowin: Wygląda na to, że będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy

Wicepremier Jarosław Gowin opublikował tweeta, z którego wynika, że stoki narciarskie jednak będą otwarte. "W dobrych, rzeczowych rozmowach z branżą narciarską wypracowaliśmy protokół sanitarny, który jeszcze dziś skonsultujemy z GIS" - napisał.

Jeszcze w weekend Jarosław Gowin mówił w Polsat News, że wydaje się oczywiste, że skoro branża hotelarska i turystyczna jest zamknięta, to będzie to dotyczyło również wyciągów narciarskich.

Zaznaczam jednak - i to jest precyzyjnie pokazane w planie przedstawionym przez premiera Morawieckiego - że będziemy elastycznie reagować na sytuację w zależności od tego, jaki będzie poziom zakażeń

- mówił.

Ferie zimowe 2021 w jednym terminie. Nowe obostrzenia Ferie zimowe 2021 w nowej formie. Branża turystyczna mówi o dramatycznej sytuacji. Apeluje do rządzących

W poniedziałek 23 listopada opublikował tweeta, z którego wynika, że sytuacja faktycznie może ulec zmianie

W dobrych, rzeczowych rozmowach z branżą narciarską wypracowaliśmy protokół sanitarny, który jeszcze dziś skonsultujemy z GIS. Wygląda na to, że wkrótce będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy.

Komunikat o rozmowach i porozumieniu pojawił się również na stronie Stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne. "Po konsultacjach z naszymi ekspertami i zapoznaniu sie z projektami rozporządzeń udostępnionych przez stronę rządową w sobotę, wypracowaliśmy wspólne stanowisko aby uratować sezon zimowy w tym roku" - czytamy.

Zobacz wideo Rząd przedłużył zamknięcie szkół. Dr Grzesiowski: Jedyna decyzja, którą można było podjąć

Rozmowy, w których uczestniczyli przedstawiciele branży, a także Jarosław Gowin, minister Andrzej Gut-Mostowy i dyrektorzy Dominik Borek i Rafał Szlacht, odbyły się w poniedziałek o 12. Dowiadujemy się, że razem z ministerstwem rozwoju udało się wypracować kompromis, aby branża narciarska mogła działać tej zimy - w ostrym reżimie sanitarnym, aby narciarze i snowboardziści czuli się bezpiecznie.

Szczegółowe wytyczne dla ośrodków narciarskich powinny być znane we wtorek. Potrzebna jest jeszcze ostateczna akceptacja Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Więcej o: