Na Sycylię jednak bez testu. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaktualizowało komunikat

Niedawno informowaliśmy, że Sycylia wprowadziła nowe obostrzenia. Wszyscy przyjeżdżający na wyspę mieli posiadać przy sobie zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na COVID-19 lub poddać się badaniu po przylocie. Komunikat został jednak zaktualizowany. Póki co obowiązek wykonywania testów został zawieszony.

Na stronie polskiego MSZ widnieje informacja, że od 30 września do 30 października "osoby wjeżdżające na Sycylię są zobligowane do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku badania na koronawirusa, przeprowadzonego w okresie do 72 godzin przed wjazdem na terytorium Sycylii. W przypadku braku takiego zaświadczenia należy poddać się testowi w momencie przybycia na lotnisko lub do portu".

Jednak 5 października pojawiła się aktualizacja komunikatu. Dowiadujemy się, że obowiązek wykonywania testów został czasowo zawieszony. 

5 października br. został czasowo zawieszony obowiązek wykonywania testów w kierunku COVID-19 dla osób przylatujących m.in. z Polski (rozporządzenie Prezydenta Regionu Sycylii nr 37 z 2.10.2020 r.). Należy liczyć się z tym, że może on zostać przywrócony w każdej chwili.

Warto zwrócić uwagę na ostatnie zdanie informujące o możliwym przywróceniu obostrzenia. Dlatego przed planowanym wyjazdem najlepiej na bieżąco sprawdzać informacje o aktualnych wytycznych.

Zobacz wideo Kiedy powstanie szczepionka lub lek na koronawirusa?
Więcej o: