Awantura na pokładzie samolotu. Mężczyzna nie chciał założyć maseczki, zapłacił mandat

Mężczyzna został wyprowadzony w kajdankach z samolotu, po tym gdy awanturował się podczas lotu. Odmówił założenia maseczki i wypełnienia karty lokalizacyjnej. Zapłacił mandat w wysokości 300 zł.

45-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego leciał z Londynu do Wrocławia. Podczas lotu sprawiał problemy załodze. Mimo próśb personelu pokładowego o założenie osłony na usta i nos – nie reagował. Zachowywał się demonstracyjnie. Odmówił też wypełnienia karty lokalizacyjnej.

Po wylądowaniu na lotnisku we Wrocławiu na pokład samolotu weszli funkcjonariusze Straży Granicznej z Zespołu Interwencji Specjalnych, którzy są wyspecjalizowani w podejmowaniu działań na pokładach statków powietrznych. Mundurowi skuli awanturnika i wyprowadzili go w kajdankach.

Zatrzymany mężczyzna przyznał, że nie wykonywał poleceń kapitana samolotu. Po namyśle zdecydował się na wypełnienie karty lokalizacyjnej. Jego zachowanie nie zostało bezkarne. Za naruszenie przepisów ustawy o prawie lotniczym został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł.

Źródło: Nadodrzański Oddział Służby Granicznej 

Zobacz wideo Po co komu lotnisko. Start ciężkiego transportowca z trawy
Więcej o: