Wizz Air zawiesza coraz więcej tras z Polski. Znikają nie tylko Hiszpania i Malta

Węgierski przewoźnik zdecydował się zawiesić sporo tras z naszego kraju. Zmiany dotyczą nie tylko Hiszpanii i Malty, które objęte są zakazem lotów, lecz także Islandii. Korekt w rozkładzie dokonał też Ryanair.

Najnowsze rozporządzenie ws. zakazów w ruchu lotniczym wymusiło na przewoźnikach zmiany rozkładów. Wizz Air już kilka dni temu zawiesił m.in. loty z Gdańska i z Katowic do Barcelony.

Na tym jednak zmiany w rozkładzie węgierskiej linii się nie kończą. Jak podaje serwis Fly4Free, w związku z rozporządzeniem Wizz Air, póki co na dwa tygodnie (czas obowiązywania przepisów), zrezygnował z lotów z Warszawy do Alicante, Barcelony, Madrytu, na Teneryfę i na Maltę, z Katowic na Teneryfę, do Palmy i na Fuerteventurę oraz z Krakowa do Barcelony. 

Mniej lotów na Islandię

Linia dokonuje cięć również na trasach do krajów, które nie są objęte zakazem lotów. Z systemu wynika, że na pewien czas zostanie zawieszone połączenie z Krakowa do Larnaki na Cyprze. Ostatni lot odbędzie się 9 września, a kolejny dopiero 25 października.

Wizz Air skorygował również siatkę połączeń z Polski na Islandię. Od 7 września zawieszona zostanie trasa z Katowic. Wróci, według systemu, 26 października. Od 12 września mniej będzie połączeń z Islandią z Gdańska - zamiast dwóch tylko jedno tygodniowo. Jednak pod koniec października lotów znów będzie więcej - system pokazuje trzy w tygodniu.

Podobnie wygląda sytuacja we Wrocławiu. Przez pewien czas będzie jeden lot tygodniowo, pod koniec października wrócą dwa. Z Krakowa na Islandię będziemy mogli polecieć do 24 października. Potem połączenie znika i wróci w marcu przyszłego roku.

Zmiany są prawdopodobnie wynikiem obostrzeń wprowadzonych na Islandii dla przyjezdnych. Muszą wykonać test, odbyć kilkudniową kwarantannę, a następnie zrobić kolejne badanie, co może zniechęcać do podróży.

Fly4Free informuje również o cięciach na trasach do Włoch. Już niedługo z Warszawy nie polecimy do Neapolu oraz do Katanii. Neapol dostępny jest do 22 października, a Katania do 21. Loty wrócą pod koniec marca 2021.

Ryanair też koryguje siatkę

Również irlandzka tania linia dostosowuje rozkład do nowego rozporządzenia. Potwierdziła nam to Olga Pawlonka z Ryanaira. 

W związku z decyzją polskiego rządu o wprowadzeniu zakazu lotów do/z Hiszpanii od 2 do 15 września byliśmy zmuszeni do szeregu odwołań lotów. Klienci, których dotyczy problem, zostali powiadomieni e-mailem / sms-em i poinformowani o dostępnych opcjach. Przepraszamy za te odwołania związane z Covid, na które linie lotnicze nie mają wpływu

- czytamy w przesłanym komunikacie. Fly4Free podaje, że zawieszone zostają loty:

  • z Gdańska do Alicante i na Maltę,
  • z Krakowa do Alicante, Barcelony, Madrytu, Palmy, Sewilli i Walencji,
  • z Poznania do Alicante i na Maltę,
  • z Modlina do Alicante, Barcelony, Madrytu, Malagi, Palmy, Sewilli, Walencji
  • z Wrocławia do Alicante, Madrytu, Malagi, Palmy i na Maltę.

Póki co system pokazuje, że połączenia wrócą w połowie września.

Zobacz wideo Tam umierają samoloty. Cmentarzysko w Arizonie
Więcej o: