LOT organizuje rejsy specjalne dla wracających z Hiszpanii i Albanii. Znamy ceny i terminy

LOT zorganizuje dziewięć specjalnych rejsów powrotnych dla osób, które chcą wrócić z Hiszpanii i z Albanii. Loty odbędą się w ciągu kilku najbliższych dni i dla posiadaczy biletów powrotnych są bezpłatne. Pozostali chętni będą musieli zapłacić.

W związku z nowym rozporządzeniem, które zakazuje lądowania w Polsce samolotów z 44 krajów (w tym m.in. z Hiszpanii, Malty czy Albanii), LOT uruchamia rejsy specjalne dla osób, które planują powrót z Hiszpanii i z Albanii.

W sumie polski przewoźnik zorganizuje dziewięć rejsów do Warszawy: trzy z Barcelony (2, 4 i 5 września), trzy z Madrytu (3, 4 i 6 września), jeden z Palmy na Majorce (6 września) oraz dwa z Tirany (5 i 8 września).

Połączenia są dostępne bez dodatkowych opłat dla pasażerów PLL LOT, którzy posiadają już bilety na rejsy powrotne z Hiszpanii i Albanii do Polski oraz odpłatnie dla tych osób, które chcą z nich skorzystać i spełniają warunki wjazdu na terytorium Polski. Wszystkie wymienione wyżej loty zostaną zrealizowane jako rejsy specjalne

- piszą przedstawiciele LOT-u w przesłanym do nas komunikacie.

Przewoźnik zwraca uwagę, że bilety na te rejsy nie są dostępne w sprzedaży przez systemy rezerwacyjne oraz stronę lot.com.

"Wszystkie bilety na te połączenia zakupione do 1 września br. zachowują ważność, będziemy się systematycznie kontaktować z naszymi pasażerami w celu dokonania komfortowych zmian w rezerwacji i umożliwienia im powrotu do kraju. Osoby nie posiadające biletów na rejsy PLL LOT i planujące powrót do Polski na pokładach naszych samolotów, proszone są o wysłanie na adres rescue.flights@lot.pl zgłoszenia zawierającego imię i nazwisko, obywatelstwo zgodne z paszportem, kontakt (telefon i mail) oraz preferowaną trasę i termin podróży. Sprzedaż biletów na te rejsy odbywa się za pośrednictwem LOT Contact Center" - wyjaśniają linie. 

Za bilety z Hiszpanii trzeba zapłacić około 700 zł, z Albanii - ok. 550 zł.

Zobacz wideo Z wizytą w wieży kontroli lotów. Jak pracuje?
Więcej o: