Zmiany w zakazie lotów. W ostatniej chwili z listy znikają dwa kraje

Jak dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze RMF FM, z listy krajów objętych zakazem lotów mają zostać usunięte dwa kraje. Chodzi o Francję i Chorwację. Serwis podaje, że ostateczny tekst rozporządzenia poznamy jeszcze dziś.

Wygląda na to, że czekają nas kolejne zmiany w rozporządzeniu w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, które ma wejść w życie 2 września. Dziennikarze RMF FM nieoficjalnie dowiedzieli się, że z listy krajów, które miały zostać objęte zakazem, znikną Chorwacja oraz Francja. Nadal w wykazie mają jednak pozostać inne popularne kierunki wakacyjne jak Hiszpania, Malta, Albania czy Rumunia.

Zobacz wideo Po co komu lotnisko. Start ciężkiego transportowca z trawy

Przez kolejne dwa tygodnie polskie władze mają monitorować sytuację w Chorwacji i we Francji i wówczas podejmą decyzję, czy te państwa zostaną wpisane na listę.

Serwis informuje również o drugiej ważnej zmianie. Zakaz lotów nie będzie obejmował czarterów, które zostały wynajęte przed 1 września.

Według RMF FM prawdopodobnie jeszcze dzisiaj poznamy ostateczną wersję rozporządzenia, które ma wejść w życie 2 września.

Więcej o: